Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Wynajem samochodu z możliwością wykupu

Meganews

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

 

Krótkoterminowy wynajem przed zakupem

Dla wielu kierowców poszukiwanie idealnego pojazdu jest długim procesem, a ewentualne decyzja o zakupie konkretnego modelu wymaga rozważenia wszystkich za i przeciw, i porównania możliwości auta z konkurencyjnymi pojazdami. By ostatecznie podjąć decyzję, warto osobiście na drodze przetestować upatrzony model. Niestety nie wszystkie salony oferują klientom jazdę próbną. Ponadto prawdą jest, że godzinna przejażdżka nie powie nam wszystkiego o pojeździe, który mamy przyjemność testować. Jeśli chcemy wnikliwie poznać samochód, który zamierzamy kupić, warto skorzystać z krótkoterminowego wynajmu samochodów osobowych. Mianem krótkoterminowego określa się zwykle wynajem, który trwa miesiąc lub krócej. Taki czas okazuje się zwykle wystarczający, by ostatecznie skłonić kierowcę do zakupu lub przekonać go, że dany pojazd wcale nie jest tym, którego szuka.

Długoterminowy wynajem samochodu z możliwością wykupu od wypożyczalni

Oprócz krótkoterminowego, większość wypożyczalni oferuje również długoterminowy wynajem samochodów, który okazuje się ciekawą alternatywą dla leasingu. Z długoterminowego wynajmu bardzo często korzystają firmy, które potrzebują pojazdów do swojej codziennej pracy. Niemniej jednak klientami tego typu usług są również prywatni kierowcy. Nic dziwnego skoro oferta wynajmu gwarantuje wiele korzyści. Zwykle wypożyczalnie zapewniają serwisy, przeglądy i opłaty za ubezpieczenia – kierowcy pozostaje jedynie tankowanie i… radość jazdy.

Coraz więcej wypożyczalni umożliwia swoim klientom wynajem z możliwością wykupu. Warto przy tym podkreślić, że takie oferty często mają bardzo atrakcyjne warunki. To doskonała propozycja dla osób, które lubią dobrze wiedzieć, co kupują. Trzeba jednak pamiętać, że do wykupu samochodu zwykle może dojść dopiero wtedy, gdy wygaśnie umowa wynajmu z daną wypożyczalnią.

Statystyki pokazują, że w Stanach Zjednoczonych z długoterminowego wynajmu korzysta nawet 70% przedsiębiorstw. Rośnie również odsetek polskich firm, które są klientami wypożyczalni aut. Z tego względu oferta wypożyczalni staje się coraz bardziej rozbudowana i elastyczna, a wiele pojazdów już po roku najmu trafia do oferty sprzedaży. Jeśli poszukujecie atrakcyjnego pojazdu w atrakcyjnej cenie, polecamy zapoznać się więc z propozycjami firm wynajmujących samochody.

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Choć płyn hamulcowy jest jedną z najważniejszych cieczy wykorzystywanych przez nasze samochody, w większości przypadków nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi. Dobrze jest, jeśli pamiętamy, że należy go regularnie wymieniać i że najpopularniejszym jego rodzajem jest obecnie DOT-4. Czy jednak oznaczenie to mówi nam cokolwiek? I czym różni się DOT-4 od popularnego niegdyś płynu DOT-3?

Komentarzy: 0 skomentuj »

Efektywność systemu hamowania większości kierowców kojarzy się z parametrami takimi, jak żywotność komponentów układu, ich odporność na wysoką temperaturę pracy czy długość drogi hamowania. O wiele rzadziej w tym kontekście mówi się jednak o modulacji siły hamowania. Jak jednak pokazuje praktyka, by uzyskać pożądaną skuteczność funkcjonowania klocków hamulców seryjnych, często wystarczy jedynie poprawić ich informatywność.

Komentarzy: 0 skomentuj »