Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Wygodny samochód rodzinny

Meganews

Poszukujący samochodu rodzinnego stają przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony potrzebują przestronnego wnętrza, z drugiej auto powinno mieścić się w i tak napiętym rodzinnym budżecie. Odpowiedzią może być Ford C-MAX, który w chwili wprowadzenia na rynek w 2003 r. nosił nazwę Focus C-MAX. Od 2007 roku funkcjonuje, jako niezależny model, występujący w 5-osobowej wersji podstawowej i 7-osobowej nazwanej Grand C-MAX.

 

Podróż powinna być wygodna

Dzięki wysokiej jakości wykonania C-MAX zapewnia wysoki komfort podróży. Ciekawy jest sposób indywidualnego składania wszystkich tylnych foteli. Pozwala to na elastyczne dopasowanie przestrzeni ładunkowej przy przewożeniu większej ilości przedmiotów. Wersja C-MAX GRAND posiada dodatkowy rząd foteli i przesuwne tylne drzwi. Większe rodziny z pewnością docenią wygodę tego rozwiązania podczas wycieczek.

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Inteligentne systemy bezpieczeństwa wspomagają prowadzenie, sterują pracą świateł, aby nie oślepiały innych kierowców, a jednocześnie jak najlepiej doświetlały drogę, automatycznie włączają hamulce przy ryzyku zderzenia przy małych prędkościach, a nawet mogą wykrywać znaki drogowe i informować kierowcę o zakazie wyprzedzania czy ograniczeniu prędkości.

Silniki dla każdego

Gama dostępnych wersji silnikowych powoduje, że każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Silniki benzynowe dostępne są w wersjach z systemem Auto Start Stop, które zmniejszają zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń. Najwyższa moc silnika to nawet 182 KM. Z kolei silniki wysokoprężne dostępne są w przedziale mocy od 95 do 170 KM. Najpotężniejsze wersje wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów i przeznaczone są raczej dla większej wersji C-MAX Grand. Samochody są też wyposażone w oprogramowanie wspierające ekologiczną jazdę.

Proste parkowanie

Najnowsze wersje Ford Focus C-MAX można wyposażyć w system Active Park Assist. To jedna z tych technologii, która wychodzi naprzeciw trudnościom z parkowaniem w miejskich uliczkach. Operując tylko pedałem gazu i hamulca kierowca sprawnie i szybko może wykonać manewr parkowania. Dodatkowe elementy wspomagają również wyjazd z parkingu i zapobiegają zderzeniom podczas wyjazdu tyłem z ciasnych miejsc przy sklepach.

Przemyślane ułatwienia

Jedną z ciekawszych funkcjonalności zaimplementowanych w samochodach C-MAX jest system bezdotykowego otwierania bagażnika. Samochód wykrywa zbliżającego się kierowcę i umożliwia otworzenie klapy bagażnika przez przesunięcie stopą pod zderzakiem. W efekcie obładowany zakupami właściciel nie musi wykonywać skomplikowanych akrobacji, aby szybko i sprawnie zapakować rzeczy do samochodu. Funkcję tę szczególnie doceni się w czasie deszczu – tym sposobem nasze zakupy i tapicerka nie zostaną zamoczone.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »