Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Wygodny samochód rodzinny

Meganews

Poszukujący samochodu rodzinnego stają przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony potrzebują przestronnego wnętrza, z drugiej auto powinno mieścić się w i tak napiętym rodzinnym budżecie. Odpowiedzią może być Ford C-MAX, który w chwili wprowadzenia na rynek w 2003 r. nosił nazwę Focus C-MAX. Od 2007 roku funkcjonuje, jako niezależny model, występujący w 5-osobowej wersji podstawowej i 7-osobowej nazwanej Grand C-MAX.

 

Podróż powinna być wygodna

Dzięki wysokiej jakości wykonania C-MAX zapewnia wysoki komfort podróży. Ciekawy jest sposób indywidualnego składania wszystkich tylnych foteli. Pozwala to na elastyczne dopasowanie przestrzeni ładunkowej przy przewożeniu większej ilości przedmiotów. Wersja C-MAX GRAND posiada dodatkowy rząd foteli i przesuwne tylne drzwi. Większe rodziny z pewnością docenią wygodę tego rozwiązania podczas wycieczek.

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Inteligentne systemy bezpieczeństwa wspomagają prowadzenie, sterują pracą świateł, aby nie oślepiały innych kierowców, a jednocześnie jak najlepiej doświetlały drogę, automatycznie włączają hamulce przy ryzyku zderzenia przy małych prędkościach, a nawet mogą wykrywać znaki drogowe i informować kierowcę o zakazie wyprzedzania czy ograniczeniu prędkości.

Silniki dla każdego

Gama dostępnych wersji silnikowych powoduje, że każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Silniki benzynowe dostępne są w wersjach z systemem Auto Start Stop, które zmniejszają zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń. Najwyższa moc silnika to nawet 182 KM. Z kolei silniki wysokoprężne dostępne są w przedziale mocy od 95 do 170 KM. Najpotężniejsze wersje wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów i przeznaczone są raczej dla większej wersji C-MAX Grand. Samochody są też wyposażone w oprogramowanie wspierające ekologiczną jazdę.

Proste parkowanie

Najnowsze wersje Ford Focus C-MAX można wyposażyć w system Active Park Assist. To jedna z tych technologii, która wychodzi naprzeciw trudnościom z parkowaniem w miejskich uliczkach. Operując tylko pedałem gazu i hamulca kierowca sprawnie i szybko może wykonać manewr parkowania. Dodatkowe elementy wspomagają również wyjazd z parkingu i zapobiegają zderzeniom podczas wyjazdu tyłem z ciasnych miejsc przy sklepach.

Przemyślane ułatwienia

Jedną z ciekawszych funkcjonalności zaimplementowanych w samochodach C-MAX jest system bezdotykowego otwierania bagażnika. Samochód wykrywa zbliżającego się kierowcę i umożliwia otworzenie klapy bagażnika przez przesunięcie stopą pod zderzakiem. W efekcie obładowany zakupami właściciel nie musi wykonywać skomplikowanych akrobacji, aby szybko i sprawnie zapakować rzeczy do samochodu. Funkcję tę szczególnie doceni się w czasie deszczu – tym sposobem nasze zakupy i tapicerka nie zostaną zamoczone.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »