Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jak wybrać dobry samochód firmowy?

Meganews

Obecnie w każdej firmie niezbędny jest samochód, który będzie wygodnym i komfortowym środkiem transportu. Wybór takiego auta wcale nie jest łatwy i potrzeba sporo czasu i wiedzy, aby wybrać dobrą markę i model.

 

Wybierając samochód firmowy należy ocenić jakie funkcje ma spełniać nasz pojazd. Dla pracowników, którzy codziennie będą pokonywać setki kilometrów należy wybrać auto, które będzie szybko przyśpieszało i cechowało się bezawaryjnością. Wybierając samochód trzeba zwrócić uwagę na to czy dany model jest awaryjny, ponieważ samochód, który często się psuje jest w firmie uciążliwy.

Auto powinno być bezpieczne i ekonomiczne.
Szukając auta do jazdy po mieście warto rozważyć wybór nowoczesnych technologi i postawić na auta hybrydowe. Ten typ aut jest zazwyczaj droższy od klasycznych odpowiedników, jednak koszty utrzymania auta, w szczególności koszt paliwa jest nieporównywalnie niższy.

Ogromną rolę odgrywa wielkość samochodu, który wybieramy do naszej firmy. W przypadku, gdy samochód firmowy jest przeznaczony tylko dla jednej osoby warto wybrać mały pojazd, który zazwyczaj jest tańszy zarówno w momencie zakupu auta jak i w trakcie użytkowania. Natomiast, gdy autem mamy zamiar przewozić różne sprzęty lub więcej osób to lepiej jest wybrać duży model, który będzie dostosowany do potrzeb firmy.
Szukając idealnego samochodu do firmy oprócz aktualnych potrzeb należy uwzględnić również przyszłe potrzeby naszej działalności. Jeżeli obecnie autem będzie podróżować jeden pracownik, a w najbliższym czasie zamierzamy zatrudnić kolejne osoby to trzeba to uwzględnić przy zakupie pojazdu. Również, gdy ilość przewożonych towarów ma za rok ulec zwiększeniu to należy to wziąć pod uwagę, gdyż szybko okaże się, że samochód nie spełnia naszych oczekiwań i potrzeb.
Wybierając auto do firmy koniecznie porównajmy wiele ofert, oceńmy czy dany model jest awaryjny, jakie będziemy ponosić koszty eksploatacyjne, gdyż to wszystko składa się na całkowite koszty i komfort korzystania z samochodu. Wybór samochodu do firmy wymaga cierpliwości i dokładnej analizy potrzeb obecnych oraz przyszłych.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »