Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Czy warto kupić auto używane z komisu?

Meganews

Obrót samochodami w Polsce jest naprawdę imponujący. Dużo gorzej sprawa wygląda w przypadku tych nowych, ale ich koszt jest po prostu zbyt wysoki jak na nasze standardy. Wciąż jednak liczymy, że sytuacja ta w przyszłości się zmieni.

 

 

Przejdźmy jednak do zagadnienia, jakim są samochody używane. Ogłoszenia na ich temat możemy znaleźć wszędzie. Na słupach, portalach aukcyjnych czy w prasie. Zakup takiego samochodu wiąże się zazwyczaj z wycieczką do właściciela pojazdu, który oddalony może być od nas o kilka bądź kilkanaście kilometrów, choć są sytuacje, w których podróżujemy po auto dużo dalej.

Auta używane z komisu mają zatem jedną wielką zaletą. Wszystkie umieszczone są w jednym miejscu. Możemy pomiędzy nimi chodzić, wybierać czy konsultować się z personelem danej firmy. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby na czas wybierania samochodu wziąć ze sobą osobę, która zna się na nich dużo bardziej niż my.

 

 

Zalety samochodów używanych

Jakie są zalety takich samochodów? Są one przede wszystkim dużo tańsze niż pojazdy z salonów. Ich stan również jest odpowiedni do ceny, a jako że mamy duży wybór modeli, roczników czy wariantów kolorystycznych, problemów z wybraniem być nie powinno. Trzeba być jednak czujnym, ponieważ nieprzemyślny zakup, rzadko okazuje się szczęśliwy. Warto więc wiedzieć, jakiego auta szukamy, w jakim przedziale cenowym i dla kogo. Jeśli tę wiedzę posiadamy, nic już nie stoi na przeszkodzie, aby owego zakupu dokonać.

Samochody poleasingowe

Oddzielnym typem pojazdów są samochody poleasingowe, czyli takie, które powróciły do salonów, po tym, jak skończył się okres ich wynajmu, choć nie jest to dobre określenie, przez konkretne firmy. Wszak duże przedsiębiorstwa bardzo często zmieniają swoją flotę i oddają prawie nowe samochody na sprzedaż w niższej cenie. Dodatkowo dużym atutem kupna samochodu poleasingowego jest to że jest on przez taką firmą na bieżąco serwisowany dzięki czemu jego stan techniczny jest na wysokim poziomie a historia udokumentowana. Jest to swoista okazja, ponieważ kilkuletnie auta potrafią swoje kosztować.

Podsumowując, kupienie używanego samochody nie powinny sprawiać, że będziemy się z tym czuć niekomfortowo. Zazwyczaj są one w pełni sprawne, bezwypadkowe i w dużo korzystniejszych cenach, nie ma więc z czym zwlekać i brać się do zakupu.

Źródło: Auta poleasingowe

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »