Nasz profil na Facebook.com - polub nas

VisionC – pięciodrzwiowe coupe Skody

Meganews

Ciekawe cóż zostawią z tego pięknego konceptu księgowi, którzy zawsze tną kosztowne fanaberie? Skoda chce powalczyć o zamożnego klienta z bratnimi firmami Volkswagen (model CC) i Audi (model A5 Sportback), prezentując w Genewie koncept stanowiący zapowiedź pięciodrzwiowego coupe.


VisionC wyróżnia się dynamicznym i ekspresyjnym wyglądem. Połączenie płynnych płaszczyzn z wyrazistymi detalami sprawia, że VisionC rzuca się w oczy, a odpowiednio dobrane proporcje jego nadwozia podkreślają kontrast między światłem i cieniem. Ponadto, auto łączy w sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz przestronne wnętrze, zapewniając miejsce miejsca dla czterech pasażerów oraz ich bagaży.

 

Koncepcyjna Skoda została zbudowana na płycie podłogowej MQB, a pod jej maską pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, przystosowany do zasilania benzyną oraz gazem CNG. Zużycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km.

 

Produkcyjna wersja tego modelu, pozycjonowana pomiędzy Octavią i Superbem, ma szansę pojawić się na rynku w 2016 roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »