Nasz profil na Facebook.com - polub nas

VisionC – pięciodrzwiowe coupe Skody

Meganews

Ciekawe cóż zostawią z tego pięknego konceptu księgowi, którzy zawsze tną kosztowne fanaberie? Skoda chce powalczyć o zamożnego klienta z bratnimi firmami Volkswagen (model CC) i Audi (model A5 Sportback), prezentując w Genewie koncept stanowiący zapowiedź pięciodrzwiowego coupe.


VisionC wyróżnia się dynamicznym i ekspresyjnym wyglądem. Połączenie płynnych płaszczyzn z wyrazistymi detalami sprawia, że VisionC rzuca się w oczy, a odpowiednio dobrane proporcje jego nadwozia podkreślają kontrast między światłem i cieniem. Ponadto, auto łączy w sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz przestronne wnętrze, zapewniając miejsce miejsca dla czterech pasażerów oraz ich bagaży.

 

Koncepcyjna Skoda została zbudowana na płycie podłogowej MQB, a pod jej maską pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, przystosowany do zasilania benzyną oraz gazem CNG. Zużycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km.

 

Produkcyjna wersja tego modelu, pozycjonowana pomiędzy Octavią i Superbem, ma szansę pojawić się na rynku w 2016 roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »