Nasz profil na Facebook.com - polub nas

V8 biturbo od specjalistów z Mercedes-AMG

Meganews

Firma Mercedes-AMG zaprezentowała swój pierwszy silnik, który trafi pod maskę oczekiwanego modelu Mercedes-AMG GT.


Jednostka V8 o pojemności 4 litrów waży 209 kilogramów i generuje 510 KM przy 6250 obr./min. oraz 650 Nm w przedziale od 1750 do 4750 obr./min. Silnik oznaczony wewnętrznym kodem M178 spełnia jednocześnie normę emisji spalin Euro 6, co w głównej mierze jest zasługą zastosowania standardowej funkcji start/stop.

 

Turbosprężarki wspomagające nową konstrukcję V8 generują maksymalne ciśnienie doładowania na poziomie 1,2 bara i kręcą się z prędkością dochodzącą do 186 000 obrotów na minutę. Inżynierowie Mercedes-AMG zastosowali również aluminiową skrzynię korbową i aluminiowe tłoki.

 

Najnowszy agregat niemieckiej firmy początkowo posłuży do napędu modelu Mercedes-AMG GT, który zadebiutuje 9 września tego roku. W późniejszym terminie będzie również instalowany w nowej odmianie Mercedesa C 63 AMG.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Sportowa jazda w codziennych warunkach? Z Abarthem to możliwe! Nowe modele 595 zachwycają rozwiązaniami, które w prostej linii nawiązują do rajdowej przeszłości Skorpiona. Teraz każdy może poczuć za kółkiem więcej doznań – wystarczy tylko dać się nieco ponieść.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Szukasz opon, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach? A może zależy ci na ponadprzeciętnej jakości wykonania i trwałości gwarantowanej na długie lata? Mamy to, czego szukasz.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby zmienić pracę na taką, która nie będzie dla Ciebie smutną koniecznością, ale powodem do dumy? Zajęciu, które będzie jednocześnie pomagało rozwijać Twoje pasje i dawało Ci codzienną porcję satysfakcji?

Komentarzy: 0 skomentuj »