Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Najszybszy otwarty Aston – V12 Vantage S Roadster

Meganews

Firma Aston Martin zaprezentowała model V12 Vantage S w wersji Roadster.

 


Podobnie, jak w przypadku wersji ze sztywnym dachem, Roadster otrzymał dodatkowe wloty powietrza umieszczone na pokrywie silnika, elementy dekoracyjne z włókna węglowego i zmieniony przedni grill inspirowany konceptem CC100 Speedster. Producent zastosował również nowe obręcze aluminiowe i lżejszy układ wydechowy.

 

Wnętrze sportowego Astona zostało przyozdobione elementami z włókna węglowego, natomiast za dopłatą firma oferuje pakiet „Q”, w którego skład wchodzi panel przełączników polakierowanych na czarno.

 

 

Pod maską pracuje 6-litrowy silnik V12 produkujący 573 KM i 620 Nm momentu obrotowego, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 323 km/h. Jednostka współpracuje z siedmiobiegową zautomatyzowaną przekładnią manualną Sportshift III AMT.

 

Ponadto, samochód został wyposażony w układ adaptacyjnego zawieszenia, ceramiczne tarcze hamulcowe, dwustopniowy układ dynamicznej kontroli stabilności oraz specjalny tryb Sport, którego aktywowanie zmienia nastawienia pracy poszczególnych podzespołów z uwzględnieniem dynamicznych warunków eksploatacji.

 

Aston Martin V12 Vantage S Roadster wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai to obecnie największa marka samochodów, jeśli chodzi o rynek koreański. Szybko uzyskała ona światową sławę i nie wzięło się to z przypadku. Dużą zaletą marki jest wszechstronność pojazdów, gdzie można znaleźć sporą ofertę sedanów, hatchbacków, samochodów sportowych, SUVów i VANów. Czym wyróżniają się nowe samochody Hyundai i w czym są one lepsze od konkurencji? 

Komentarzy: 0 skomentuj »