Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Najszybszy otwarty Aston – V12 Vantage S Roadster

Meganews

Firma Aston Martin zaprezentowała model V12 Vantage S w wersji Roadster.

 


Podobnie, jak w przypadku wersji ze sztywnym dachem, Roadster otrzymał dodatkowe wloty powietrza umieszczone na pokrywie silnika, elementy dekoracyjne z włókna węglowego i zmieniony przedni grill inspirowany konceptem CC100 Speedster. Producent zastosował również nowe obręcze aluminiowe i lżejszy układ wydechowy.

 

Wnętrze sportowego Astona zostało przyozdobione elementami z włókna węglowego, natomiast za dopłatą firma oferuje pakiet „Q”, w którego skład wchodzi panel przełączników polakierowanych na czarno.

 

 

Pod maską pracuje 6-litrowy silnik V12 produkujący 573 KM i 620 Nm momentu obrotowego, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 323 km/h. Jednostka współpracuje z siedmiobiegową zautomatyzowaną przekładnią manualną Sportshift III AMT.

 

Ponadto, samochód został wyposażony w układ adaptacyjnego zawieszenia, ceramiczne tarcze hamulcowe, dwustopniowy układ dynamicznej kontroli stabilności oraz specjalny tryb Sport, którego aktywowanie zmienia nastawienia pracy poszczególnych podzespołów z uwzględnieniem dynamicznych warunków eksploatacji.

 

Aston Martin V12 Vantage S Roadster wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »