Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Używany samochód elektryczny

Meganews

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, co obniża koszty utrzymania pojazdu.

 

Tanie zasilanie

Sprawność samochodów z napędem elektrycznym jest o połowę większa niż pojazdów spalinowych. Koszty energii elektrycznej są bardziej przewidywalne niż ceny gazu i paliw. Dodatkowo silnik elektryczny jest tańszy w eksploatacji i o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż silnik spalinowy. Codzienne poruszanie się autem elektrycznym to swoboda i radość z jazdy. Co Ty na to, aby zapomnieć o stacjach paliw? Zapas energii uzupełnisz w rosnącej ostatnio sieci stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych lub po prostu z domowej sieci. To wygodny i prosty sposób ładowania. Jeśli interesuje Cię egzemplarz pojazdu zasilanego prądem, a obawiasz się wygórowanej ceny możesz skorzystać z ofert rynku wtórnego. Cena za używany samochód elektryczny to mniej więcej 50% kwoty auta wystawionego w salonie. Nie martw się o zasobność swojego portfela. Szybka pożyczka ułatwi zakup najbardziej popularnych modeli samochodów elektrycznych na rynku.

Auto w leasingu

W Polsce w 2018 roku w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców odnotowano 1176 rejestracji samochodów elektrycznych. Właścicielami 63% z nich są firmy. Prowadzisz działalność gospodarczą, być może jest to firma leasingowa i zastanawiasz się, czy warto zainwestować w pojazd zasilany prądem? Stawiając na tę formę mobilności przyczyniasz się do tworzenia nowego ekosystemu użytkowania. W Zachodniej Europie 75% samochodów elektrycznych wykorzystywanych jest w firmach korzystających z leasingu lub wynajmu auta. Ważną zaletą pojazdów zasilanych prądem, przede wszystkim w komunikacji miejskiej, jest to, że są ekologiczne i ciche. Jeśli zależy Ci nie tylko na zaoszczędzeniu pieniędzy, ale również na środowisku wybierz samochód elektryczny. Przejrzyj oferty rynku wtórnego i postaw na model auta zasilanego prądem. Szybka pożyczka pomoże Ci dokonać zakupu i cieszyć się z nabycia nowoczesnego, awangardowego samochodu.

Postaw na ekologię

Czy wiesz, że silnik elektryczny jest w stanie odzyskać energię podczas hamowania? Zachowuje się wtedy jak generator, przetwarzając energię kinetyczną na prąd, kierowany do akumulatora. W takim samochodzie nie ma skrzyni biegów. Układ napędowy jest prosty i o wiele rzadziej się psuje. Używane auto elektryczne jest, co prawda droższe od pojazdu spalinowego, jednak jego utrzymanie jest znacznie tańsze.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Gdy po siedmiu miesiącach rynek aut osobowych w Polsce skurczył się niemal o jedną trzecią, Volvo Car Poland odnotowało sprzedaż niższą jedynie o 2,58%. Tym samym udział rynkowy marki wzrósł z 2,1 do 3,01%. Pozytywne wyniki odnotowały także inne rynki Volvo. Oto kilka pozytywnych informacji biznesowych z Polski i ze świata.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Sezon urlopowy w pełni. Zanim jednak wyruszymy w drogę, warto zadbać o spokojne i pełne relaksu wakacje jeszcze przed wyjazdem, odpowiednio przygotowując swojego Opla do podróży. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki możliwości umówienia wizyty online, w wybranym autoryzowanym serwisie niemieckiej marki.

Komentarzy: 0 skomentuj »