Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ubezpieczalnie samochodowe – czym kierować się przy wyborze?

Meganews

Każdy kierowca prędzej czy później stanie przed wyborem ubezpieczalni samochodowej – niezależnie, czy będzie to jego pierwsza czy kolejna już firma. Różnorodność, jaka dziś obecna jest na rynku ubezpieczeniowym, sprawia, że paradoksalnie trudniej nam podjąć ostateczną decyzję. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, na które warto zwracać uwagę przy wyborze nowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kłopot z wyborem odpowiedniej dla siebie agencji ubezpieczeniowej, w której możemy objąć ochroną finansową samochód, mają przede wszystkim kierowcy świeżo upieczeni, którzy nie mają jeszcze doświadczenia we współpracy z tego typu firmami, jak i ci, którzy chcieliby zmienić dotychczasowego ubezpieczyciela, lecz do tej pory nie mieli okazji przetestować usług innych dostępnych na rynku.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że przecież ubezpieczalnie – zajmując się praktycznie tym samym, czyli sprzedażą polis, obsługą posprzedażową klienta oraz likwidacjami szkód – zbytnio nie różnią się między sobą. Rzeczywistość jest jednak trochę inna.

Czym różnią się od siebie ubezpieczalnie samochodowe?

Aby nie wybrać pierwszego z brzegu towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym będziemy niepomyślnie współpracować przez najbliższych 12 miesięcy, powinniśmy zrozumieć, jakie różnice występują pomiędzy poszczególnymi agencjami ubezpieczeniowymi. A zaliczyć do nich możemy przede wszystkim:

  • oferty – czyli produkty ubezpieczeniowe, jakie w danej ubezpieczalni możemy wykupić. To ważne przede wszystkim z punktu widzenia osób, które chcą zakupić nie tylko polisy OC, AC, Assistance czy NNW, ale również zainteresowane są objęciem ochroną swoich domów czy rodzin,

  • ceny – czyli często najważniejszy czynnik przy podejmowaniu decyzji o wyborze ubezpieczalni. Mimo że ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe, a jego zakres działania ujednolicony, towarzystwa ubezpieczeniowe mają wolną rękę, jeśli chodzi o ustalanie i kalkulację wysokości stawek,

  • możliwe rozwiązania/innowacyjność – coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom pełną obsługę internetową, dzięki której można na przykład zakupić polisę na samochód online,

  • sposób likwidacji szkód – liderzy rynku ubezpieczeniowego w sprawny i szybki sposób przeprowadzają swoich klientów przez proces likwidacji szkód – nawet, gdy ma on się zakończyć odmową wypłacenia odszkodowania. Warto wybierać firmy, na których reakcję nie trzeba zbyt długo czekać,

  • jakość obsługi klienta – niektóre ubezpieczalnie dbają o jakość obsługi klienta jedynie do momentu podpisania przez niego umowy ubezpieczeniowej. Takich firm powinniśmy unikać. Na naszą uwagę zasługują natomiast ubezpieczyciele, dla których klient ma duże znaczenie również w okresie posprzedażowym.

W jaki więc sposób dokonać dobrego wyboru ubezpieczyciela?

Najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe to takie, które spełnia powyższe warunki na poziomie, jaki najbardziej będzie nam, indywidualnym klientom, odpowiadał. W zależności od konkretnych kwestii możemy sprawdzić rynek na kilka różnych sposobów.

Jeśli chodzi o oferty ubezpieczycieli, warto przejrzeć ich strony internetowe i zapoznać się z pakietami ochronnymi, jakie proponują. Wiele agencji – poza standardowymi polisami samochodowymi – posiada również możliwość wykupienia ubezpieczenia na mieszkanie, życie czy podróż. Jeśli mamy w planach ich zakup w niedalekiej przyszłości, powinniśmy wybrać najbardziej wszechstronnego ubezpieczyciela. Zazwyczaj za zakup pakietów łączonych możemy liczyć na korzystne zniżki stawek.

Kalkulator OC i AC od Porówneo

Jeśli chodzi o kwestie finansowe – powinniśmy porównać ze sobą wysokość stawek oferowanych nam przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. W tym celu nie musimy kontaktować się bezpośrednio i osobno z każdym interesującym nas ubezpieczycielem. Możemy to zrobić za jednym zamachem, korzystając z nowoczesnych narzędzi jakimi są internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, które – po wypełnieniu przez nas odpowiedniego formularza – stworzą dla nas zestawienie najbardziej atrakcyjnych cenowo ofert.

W przypadku jakości obsługi posprzedażowej i szybkości likwidacji szkód warto bazować na realnych doświadczeniach klientów wybranego towarzystwa. Jeśli nie ufamy w pełni internetowym opiniom, powinniśmy poszukać rekomendacji wśród rodziny i znajomych. W przypadku towarzystw znanych nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem ich klientów w najbliższym nam gronie.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Warszawa, 28 lipca 2022 r. – Rekordowe osiągi, legendarny, przykuwający uwagę design i niepowtarzalne wrażenia z jazdy – także z otwartym dachem! Ford Mustang California Special debiutuje właśnie na polskim rynku. Nowy kabriolet Forda to świetna propozycja zarówno dla entuzjastów letnich przejażdżek po mieście jak i fanów dalszych wypadów na łono natury. Dzięki bogatemu pakietowi […]

Komentarzy: 0 skomentuj »