Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Twój ulubiony napój nie wyleje się w Fordzie

Meganews

Według najnowszych badań, kierowcy którzy nie dbają o odpowiednie nawadnianie organizmu w czasie jazdy, popełniają taką samą liczbę błędów na drodze, jak ci którzy siadają za kierownicą z uczuciem pragnienia*.

 

Eksperci badają skutki odwodnienia organizmu podczas prowadzenia samochodu. Test “Rollercoaster” przeprowadzony przez Forda udowadnia, że ulubione napoje nie wyleją się z kubka lub otwartej butelki nawet w trakcie szybkiej jazdy. Zdaniem ekspertów, aby dłuższa podróż samochodem przebiegła bezpiecznie, powinniśmy w czasie jazdy spożywać dwa razy więcej płynów. Może nam w tym pomóc ciekawy eksperyment przeprowadzony przez Forda.

 

Konstruując nowe samochody inżynierowie przeprowadzają tysiące testów i pokonują miliony kilometrów, aby sprawdzić chociażby to, czy uchwyt na kubek został odpowiednio zaprojektowany. Jednym z takich testów jest tzw. “roller coaster”, który pozwala upewnić się, że kawa, napoje gazowane lub woda nie wyleją się z kubka, kiedy jedziemy samochodem.

 

Próba jest przeprowadzana na torze testowym Forda w Merkenich w Niemczech. Projektanci umieszczają wypełnione płynem kubki lub butelki w uchwytach i miejscach na nie przeznaczonych w kabinie samochodu. Następnie kierowcy pędząc po torze z maksymalną prędkością, wykonują szereg gwałtownych manewrów takich jak slalom, czy gwałtowne hamowanie. Siła przeciążenia jakiej poddawany jest napój dochodzi do 5g – takiej samej można doświadczyć w czasie ultra-szybkiej jazdy na rollercoasterze.

 

„Dla wielu kierowców, łatwość w sięgnięciu po ulubiony napój jest podstawą komfortowej podróży. Co więcej, regularne nawadnianie organizmu w czasie jazdy pozwala bardziej skoncentrować się na sytuacji na drodze” – powiedział Martin Dawid, menedżer w dziale projektowania Ford Europe.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »