Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Tuningowane Lamborghini? Tylko od Novitec Torado!

Meganews

Włoski tuner Novitec stworzył nowy oddział, który będzie się zajmował wyłącznie modyfikacjami modeli Lamborghini.
Firma Novitec Torado z okazji swojego debiutu rynkowego zaprezentowała kilka pakietów przeznaczonych dla modelu Aventador, które pozwalają podnieść moc i moment obrotowy standardowego silnika V12 o pojemności 6,5 litra do:

– 722 KM i 704 Nm
– 728 KM i 709 Nm
– 743 KM i 716 Nm
– 748 KM i 722 Nm
– 969 KM i 912 Nm

Topowy pakiet obejmuje dwie sprężarki, a także specjalnie dobrane podzespoły, jak układ dolotowy i wydechowy, nowe wtryskiwacze, pompę paliwa o wysokiej wydajności czy nowe mapy jednostki sterującej pracą silnika.

 

Co ciekawe, zmodyfikowany silnik nie zapewnia autu porywającego przyspieszenia od 0 do 100 km/h (w 2,8 sekundy; seryjnie w 2,9 sekundy) – to ze względu na ograniczenia w trakcji, które występują przy dużych przeciążeniach. Kierowca może jednak liczyć na poważny wzrost osiągów po odzyskaniu przyczepności kół. Wówczas sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h zajmuje 7,4 sekundy. To o około 1,5 sekundy szybciej, niż w seryjnym modelu.

 

Dodatkowo, firma oferuje nabywcom zmodyfikowany układ zawieszenia ze sprężynami śrubowymi KW, a także różne rodzaje obręczy aluminiowych w rozmiarze 20/21 cali z oponami Pirelli P-Zero.

 

Lamborghini Aventador przygotowany przez Novitec Torado wyróżnia sie też pakietem elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego oraz ekskluzywnymi dodatkami stylizacyjnymi wnętrza, powstałymi z połączenia włókna węglowego i skóry najwyższej jakości.

 

Marzyciele mogą skonfigurować swoje auto ze snów tutaj.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »