Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Tuningowane Lamborghini? Tylko od Novitec Torado!

Meganews

Włoski tuner Novitec stworzył nowy oddział, który będzie się zajmował wyłącznie modyfikacjami modeli Lamborghini.
Firma Novitec Torado z okazji swojego debiutu rynkowego zaprezentowała kilka pakietów przeznaczonych dla modelu Aventador, które pozwalają podnieść moc i moment obrotowy standardowego silnika V12 o pojemności 6,5 litra do:

– 722 KM i 704 Nm
– 728 KM i 709 Nm
– 743 KM i 716 Nm
– 748 KM i 722 Nm
– 969 KM i 912 Nm

Topowy pakiet obejmuje dwie sprężarki, a także specjalnie dobrane podzespoły, jak układ dolotowy i wydechowy, nowe wtryskiwacze, pompę paliwa o wysokiej wydajności czy nowe mapy jednostki sterującej pracą silnika.

 

Co ciekawe, zmodyfikowany silnik nie zapewnia autu porywającego przyspieszenia od 0 do 100 km/h (w 2,8 sekundy; seryjnie w 2,9 sekundy) – to ze względu na ograniczenia w trakcji, które występują przy dużych przeciążeniach. Kierowca może jednak liczyć na poważny wzrost osiągów po odzyskaniu przyczepności kół. Wówczas sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h zajmuje 7,4 sekundy. To o około 1,5 sekundy szybciej, niż w seryjnym modelu.

 

Dodatkowo, firma oferuje nabywcom zmodyfikowany układ zawieszenia ze sprężynami śrubowymi KW, a także różne rodzaje obręczy aluminiowych w rozmiarze 20/21 cali z oponami Pirelli P-Zero.

 

Lamborghini Aventador przygotowany przez Novitec Torado wyróżnia sie też pakietem elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego oraz ekskluzywnymi dodatkami stylizacyjnymi wnętrza, powstałymi z połączenia włókna węglowego i skóry najwyższej jakości.

 

Marzyciele mogą skonfigurować swoje auto ze snów tutaj.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »