Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Toyota U2 Urban Utility Concept: debiut w Kanadzie

Meganews

Podczas salonu Canadian International Auto Show, Toyota zaprezentowała koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design.


Życie w nowoczesnych miastach jest coraz bardziej zdominowane przez aktywność ludzi innowacyjnych, twórczych i przedsiębiorczych. Z myślą o nich Toyota opracowała samochód koncepcyjny U2 Urban Utility.

Otwarta architektura Toyoty U2 to nowy pomysł na użyteczność miejskiego samochodu. Materiały wykończeniowe dobrano w taki sposób, aby jak najlepiej służyły różnym zastosowaniom. Projekt umożliwia otwarcie dachu poprzez złożenie rolety, opuszczenie drzwi bagażnika, aby utworzyły rampę, i dostosowanie wnętrza do indywidualnych potrzeb dzięki wszechstronnemu systemowi prowadnic.

„Toyota dostrzegła nowe pole do eksploracji, jakie stwarza reurbanizacja miast. Coraz więcej młodych ludzi chce mieszkać w centrach miast i potrzebują samochodów, które zapewniają im przestronność i elastyczność wnętrza, zwinność i łatwość prowadzenia na ciasnych ulicach oraz radość z jazdy – powiedział Kevin Hunter, prezydent Calty Design. – Nasza firma cały czas testuje nowe pomysły. U2 Concept to tylko jeden z efektów nieustannego twórczego fermentu, jaki ma miejsce w studiach projektowych Toyoty”.

Uniwersalne wnętrze
Studio Calty czerpało inspirację ze stylu życia twórczych, przedsiębiorczych mieszkańców miast, wyróżniających się zamiłowaniem do przygody i sportów na świeżym powietrzu, które wymagają odpowiedniego sprzętu. Toyota U2 daje ogromne możliwości dostosowania wnętrza do bezpiecznego i wygodnego przewozu różnego rodzaju bagaży, takich jak rowery, snowboardy czy sprzęt wspinaczkowy.

Na wyjątkową uniwersalność wnętrza U2 składa się wiele różnorodnych rozwiązań. Wszechstronny system prowadnic oraz chowana belka umożliwiają mocowanie w zasadzie wszystkiego, od koszy i skrzynek przez wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy po stojaki rowerowe. Przednie siedzenia są łatwe w składaniu i wyjmowaniu, natomiast tylne można złożyć i przytwierdzić do bocznych ścian auta. Boczne szyby otwierają się do góry, umożliwiając łatwe sięgnięcie do bagażnika z boku auta. Kierowcy mogą wybierać spośród szerokiej gamy materiałów wykończeniowych, dostosowując ich rodzaj i stopień odporności do planowanych zastosowań pojazdu.

Idealne auto miejskie
Gęsty ruch, dziury w nawierzchni, ciasne zakręty – miejskie warunki stawiają przed samochodami specyficzne wymagania. Toyota U2 ma wyjątkowo sztywne podwozie oraz nadwozie o wielu zastosowaniach. Tylna szyba w całości chowa się w tylnych drzwiach, które otwierają się do dołu, tworząc wygodną rampę. Takie rozwiązanie sprawia, że załadowanie i wyładowanie samochodu jest wyjątkowo wygodne. Opierający się na ziemi brzeg tylnych drzwi jest obłożony ochronnymi wzmocnieniami, które można łatwo wymienić. Na dachu umieszczone są cztery panele do mocowania bagaży.

W ostatnich latach segment małych SUV-ów szybko się rozwija. Rośnie zainteresowanie mniejszymi samochodami, które zapewniają dużą uniwersalność i użyteczność oraz niskie zużycie paliwa. Toyota U2 Concept łączy kompaktowe rozmiary i łatwość manewrowania auta miejskiego z funkcjonalnością SUV-a i przestronnością minivana. Na targach w Toronto będzie można go obejrzeć obok nowego Priusa, RAV4 Hybrid, Tundry TRD Pro Series oraz innych aktualnych modeli Toyoty.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Suzuki Swift jest jednym z ambasadorów klasy B, czyli kompaktowych samochodów miejskich. Model ten bardzo zmienił się na przestrzeni ostatnich generacji, jednak wciąż utrzymuje się na czołowych pozycjach listy najchętniej kupowanych aut w swojej klasie. Jeśli myślisz, że samochody miejskie są nudne, poprawne i nie wywołują żadnych emocji, to koniecznie sprawdź wersję Suzuki Swift Sport […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »