Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Toyota S-FR Racing Concept na targach Tokyo Auto Salon 2016

Meganews

Na początku przyszłego roku podczas Tokyo Auto Salon Toyota zaprezentuje trzy samochody koncepcyjne. Pierwszym z nich będzie opracowana przez Toyota GAZOO Racing wyścigowa wersja sportowego konceptu S-FR, który zadebiutował podczas Tokio Motor Show w październiku tego roku.
Będą mu towarzyszyły dwa minivany Voxy G’s Concept oraz Noah G’s Concept, oparte na popularnych na azjatyckich rynkach modelach Voxy i Noah.

Toyota S-FR Racing Concept
Toyota S-FR zaprezentowana w październiku na Tokyo Motor Show miała prosty, schludny design, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i dziennikarzy. Zaprojektowany przez Toyota GAZOO Racing wyścigowy S-FR Racing Concept wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem i spektakularnymi osiągami. Poszerzone błotniki, przyciągające wzrok kratki wentylacyjne na masce oraz wzmocnione włóknem węglowym deflektory i spojlery z przodu i z tyłu zapowiadają ogromną radość z jazdy i doskonałe osiągi. Koncepcyjny S-FR kontynuuje wspaniałą tradycję wyścigowych Toyot, których ostatnim przykładem jest potężny GT86 z napędem na tylną oś, w specyfikacji torowej CS-R3.

Voxy G’s Concept i Noah G’s Concept
Toyota stworzyła Voxy G’s Concept i Noah G’s Concept, by zademonstrować swoją wizję minivanów o bardziej sportowym, przyciągającym wzrok wyglądzie zewnętrznym oraz nowoczesnym, wyróżniającym się wnętrzu. Oba modele zapewniają komfort i radość z jazdy, które zdecydowanie wykraczają ponad standardy swojego segmentu. Ta sama koncepcja minivana o ekscytującym wyglądzie i świetnych wrażeniach z jazdy po raz pierwszy znalazła swój wyraz w modelu Sienta, który zadebiutował na japońskim rynku w lipcu 2015 roku.

Toyota w sporcie
Stoisko Toyoty podczas Tokyo Auto Salon uświetni kolekcja samochodów, które startowały w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Nürburgring od 2007 roku. Fani sportu będą mogli także podziwiać bolid TS040 Hybrid, który walczył w tym roku w serii FIA World Endurance Championship, a także samochód startujący w serii All-Japan Rally Championship 2015.

Tokyo Auto Salon, coroczna wystawa samochodów prototypowych, odbędzie się między 15 a 17 stycznia w Makuhari Messe w mieście Chiba pod Tokio. Toyota traktuje targi jako doskonałą okazję do promowania swojej wizji motoryzacji oraz do spotkania z fanami marki, w szczególności jej sportowych samochodów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »