Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Toyota inwestuje ponad miliard dolarów w reorganizację swojej największej fabryki w USA

Meganews

Toyota zainwestuje 1,33 miliarda dolarów w fabrykę samochodów w Kentucky. Jej celem jest przystosowanie fabryki do wdrożenia nowej architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), która jest efektem wieloletnich badań nad rozwojem nowych platform, napędów i koncepcji produkcji części oraz samochodów w znacznie wydajniejszy, modułowy sposób.

Nowa architektura zadebiutowała w 2015 roku wraz z 4. generacją Priusa. Obecnie w sprzedaży są dostępne także 2 inne modele zbudowane na platformie TNGA – crossover C-HR i Prius Plug-in Hybrid. W fabryce Toyoty w Kentucky będzie produkowany nowy model pełnowymiarowego sedana Camry – najpopularniejszego samochodu osobowego w USA od ostatnich 15 lat. Camry 2018 będzie pierwszym samochodem Toyoty produkowanym w Stanach Zjednoczonych, w którym filozofia TNGA znajdzie pełną realizację w konstrukcji auta i technologii produkcji.

 

„Reorganizacja fabryki w Kentucky to początek szerokiego planu inwestycji w nasze fabryki w USA na kwotę 10 miliardów dolarów w ciągu kilku najbliższych lat. Koncepcja Toyota New Global Architecture powstała po to, abyśmy produkowali coraz lepsze i bardziej ekscytujące samochody o lepszych osiągach, niższym zużyciu paliwa, przy tym precyzyjniej reagujące na działania kierowcy i zapewniające pewniejsze, bardziej komfortowe prowadzenie” – powiedział Jim Lentz, CEO Toyota Motor North America.

 

Rozwój największej fabryki Toyoty

 

Toyota Kentucky to największa fabryka Toyoty na świecie, zatrudniająca 8200 pracowników. Niedawno zakład przyjął 700 kolejnych specjalistów w związku z planowanym wdrożeniem produkcji nowej generacji Camry. W ubiegłym roku wyprodukowano tu 500 tys. samochodów, jedną czwartą całkowitej produkcji Toyoty w Ameryce Północnej. Od 1986 roku, tj. od otwarcia Toyota Kentucky, powstało w niej 11 milionów samochodów. Niedawne badanie Center for Automotive Research wykazało, że dzięki temu zakładowi mieszkańcy stanu Kentucky zyskali łącznie 30 tys. miejsc pracy w samej fabryce oraz firmach z nią współpracujących.

 

Toyota New Global Architecture

 

 

TNGA reprezentuje zupełnie nową, modułową strategię projektowania samochodów, ich produkcji oraz organizacji pracy w fabrykach. Na potrzeby produkcji samochodów opartych na nowych platformach zaprojektowano od nowa linie produkcyjne, których modułowe elementy pozwalają na szybką reorganizację, oszczędzając miejsce i ułatwiając wprowadzanie modyfikacji do samochodów. TNGA skraca czas opracowywania nowego modelu lub wprowadzenia modyfikacji. To największa zmiana w Systemie Produkcji Toyoty od czasu jego zdefiniowania w połowie XX wieku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »