Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Taksówkarz w Fordzie Focus RS

Meganews

W trakcie roku szkolnego syn Evalda Jåstada, Martin, każdego dnia udaje się w podróż do miejscowego żłobka oddalanego od jego domu o 16 kilometrów. Trasę tę, wiodącą przez zapierające dech w piersiach skandynawskie pejzaże, pokonuje w sportowym hot-hatchu.

 

Każdego dnia jest to pierwsze zlecenie dla taksówkarza Evalda Jåstada, właściciela wyjątkowego Forda Focusa RS.

 

Stali klienci mają swoją własną nazwę dla tego samochodu, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Nazywają go „Niebieską Błyskawicą”, a odwiedzający klify Trolltunga w norweskiej miejscowości Odda rozsławiają tę wyjątkową taksówkę w całym kraju i świecie.

 

„Niezbyt wiele osób może powiedzieć, że każdego dnia spełniają swoje marzenia. Jednak ja jestem zdecydowanie taką osobą – mówi 36-letni ojciec dwójki dzieci, który w swoim Focusie RS pokonał w niecałe 18 miesięcy ponad 127 000 km. – Kiedy odwożę syna do żłobka, Martin przez całą drogę krzyczy „Bånn gass! Bånn gass! – Więcej gazu! Więcej gazu!”

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »