Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Taksówkarz w Fordzie Focus RS

Meganews

W trakcie roku szkolnego syn Evalda Jåstada, Martin, każdego dnia udaje się w podróż do miejscowego żłobka oddalanego od jego domu o 16 kilometrów. Trasę tę, wiodącą przez zapierające dech w piersiach skandynawskie pejzaże, pokonuje w sportowym hot-hatchu.

 

Każdego dnia jest to pierwsze zlecenie dla taksówkarza Evalda Jåstada, właściciela wyjątkowego Forda Focusa RS.

 

Stali klienci mają swoją własną nazwę dla tego samochodu, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Nazywają go „Niebieską Błyskawicą”, a odwiedzający klify Trolltunga w norweskiej miejscowości Odda rozsławiają tę wyjątkową taksówkę w całym kraju i świecie.

 

„Niezbyt wiele osób może powiedzieć, że każdego dnia spełniają swoje marzenia. Jednak ja jestem zdecydowanie taką osobą – mówi 36-letni ojciec dwójki dzieci, który w swoim Focusie RS pokonał w niecałe 18 miesięcy ponad 127 000 km. – Kiedy odwożę syna do żłobka, Martin przez całą drogę krzyczy „Bånn gass! Bånn gass! – Więcej gazu! Więcej gazu!”

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »