Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Taksówkarz w Fordzie Focus RS

Meganews

W trakcie roku szkolnego syn Evalda Jåstada, Martin, każdego dnia udaje się w podróż do miejscowego żłobka oddalanego od jego domu o 16 kilometrów. Trasę tę, wiodącą przez zapierające dech w piersiach skandynawskie pejzaże, pokonuje w sportowym hot-hatchu.

 

Każdego dnia jest to pierwsze zlecenie dla taksówkarza Evalda Jåstada, właściciela wyjątkowego Forda Focusa RS.

 

Stali klienci mają swoją własną nazwę dla tego samochodu, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Nazywają go „Niebieską Błyskawicą”, a odwiedzający klify Trolltunga w norweskiej miejscowości Odda rozsławiają tę wyjątkową taksówkę w całym kraju i świecie.

 

„Niezbyt wiele osób może powiedzieć, że każdego dnia spełniają swoje marzenia. Jednak ja jestem zdecydowanie taką osobą – mówi 36-letni ojciec dwójki dzieci, który w swoim Focusie RS pokonał w niecałe 18 miesięcy ponad 127 000 km. – Kiedy odwożę syna do żłobka, Martin przez całą drogę krzyczy „Bånn gass! Bånn gass! – Więcej gazu! Więcej gazu!”

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Hamulce bębnowe już dawno powinny być pieśnią przeszłości, ale uporczywie nie dają o sobie zapomnieć, szczególnie w przypadku małych aut. Co decyduje o tym, że wielu producentów samochodów ciągle decyduje się na to rozwiązanie? Czy powinniśmy się go bać? A może stanowi ciekawą alternatywę dla powszechnie znanych hamulców tarczowych?

Komentarzy: 0 skomentuj »