Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Taksówkarz w Fordzie Focus RS

Meganews

W trakcie roku szkolnego syn Evalda Jåstada, Martin, każdego dnia udaje się w podróż do miejscowego żłobka oddalanego od jego domu o 16 kilometrów. Trasę tę, wiodącą przez zapierające dech w piersiach skandynawskie pejzaże, pokonuje w sportowym hot-hatchu.

 

Każdego dnia jest to pierwsze zlecenie dla taksówkarza Evalda Jåstada, właściciela wyjątkowego Forda Focusa RS.

 

Stali klienci mają swoją własną nazwę dla tego samochodu, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Nazywają go „Niebieską Błyskawicą”, a odwiedzający klify Trolltunga w norweskiej miejscowości Odda rozsławiają tę wyjątkową taksówkę w całym kraju i świecie.

 

„Niezbyt wiele osób może powiedzieć, że każdego dnia spełniają swoje marzenia. Jednak ja jestem zdecydowanie taką osobą – mówi 36-letni ojciec dwójki dzieci, który w swoim Focusie RS pokonał w niecałe 18 miesięcy ponad 127 000 km. – Kiedy odwożę syna do żłobka, Martin przez całą drogę krzyczy „Bånn gass! Bånn gass! – Więcej gazu! Więcej gazu!”

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »