Nasz profil na Facebook.com - polub nas

System operacyjny MINI obsłuży kamery GoPro

Meganews

Najnowsza aplikacja MINI Connected współpracuje z systemem operacyjnym MINI, pozwalając z panelu sterowania w kokpicie auta kontrolować pracę kamery GoPro.

Właściciele iPhone’ów mogą pobrać nową apkę MINI Connected bezpłatnie z AppStore od czerwca 2014 roku. Oznacza to duże ułatwienie dla filmujących lub fotografujących podczas jazdy za pomocą sprytnego urządzenia, wymyślonego przez Nicka Woodmana, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat odniosło niebywały sukces na całym świecie.

Kamery GoPro są specjalnie zaprojektowane do wykonywania zdjęć i filmowania wideo podczas jazdy, rejestrowania sportów ekstremalnych, są wykorzystywane przez entuzjastów wyścigów i zwykłych fanów mocnych wrażeń. Nadają się do filmowania w deszczu, trudnych warunkach pogodowych, przy dużych prędkościach, a nawet pod wodą.  Dzięki nowej aplikacji MINI Connected system operacyjny pojazdu czyta funkcje kamery. Appka pozwala też sterować urządzeniem za pomocą Joiysticka MINI lub pokrętłem w konsoli centralnej zoraz śledzić menu na ekranie kolorowego wyświetlacza.

 

Samochód musi być wyposażony w Radio MINI Visual Boost, system nawigacji MINI lub system nawigacji Professional. Musi także mieć aktywowaną opcję MINI Connected ready. Integracja funkcji sterowania GoPro z systemem operacyjnym pojazdu odbywa się za pośrednictwem iPhone’a, a sygnał z kamery dociera poprzez WiFi.

Kierowca może korzystać z menu na wyświetlaczu samochodu, aby ustawić tryb fotografowania, wideo, pojedynczych i sekwencyjnych zdjęć. Dostępne są też tryby specjalne, takie jak zdjęcia nocne. Dodatkowo, kamera przekazuje na display MINI informację o stanie naładowania akumulatora, sile sygnału WiFi i wolnej pojemności karty pamięci. Podgląd obrazu z kamery jest wyświetlany tylko po zatrzymaniu auta, ograniczenie to wprowadzono przez wzgląd na bezpieczeństwo kierującego i pasażerów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »