Nasz profil na Facebook.com - polub nas

System operacyjny MINI obsłuży kamery GoPro

Meganews

Najnowsza aplikacja MINI Connected współpracuje z systemem operacyjnym MINI, pozwalając z panelu sterowania w kokpicie auta kontrolować pracę kamery GoPro.

Właściciele iPhone’ów mogą pobrać nową apkę MINI Connected bezpłatnie z AppStore od czerwca 2014 roku. Oznacza to duże ułatwienie dla filmujących lub fotografujących podczas jazdy za pomocą sprytnego urządzenia, wymyślonego przez Nicka Woodmana, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat odniosło niebywały sukces na całym świecie.

Kamery GoPro są specjalnie zaprojektowane do wykonywania zdjęć i filmowania wideo podczas jazdy, rejestrowania sportów ekstremalnych, są wykorzystywane przez entuzjastów wyścigów i zwykłych fanów mocnych wrażeń. Nadają się do filmowania w deszczu, trudnych warunkach pogodowych, przy dużych prędkościach, a nawet pod wodą.  Dzięki nowej aplikacji MINI Connected system operacyjny pojazdu czyta funkcje kamery. Appka pozwala też sterować urządzeniem za pomocą Joiysticka MINI lub pokrętłem w konsoli centralnej zoraz śledzić menu na ekranie kolorowego wyświetlacza.

 

Samochód musi być wyposażony w Radio MINI Visual Boost, system nawigacji MINI lub system nawigacji Professional. Musi także mieć aktywowaną opcję MINI Connected ready. Integracja funkcji sterowania GoPro z systemem operacyjnym pojazdu odbywa się za pośrednictwem iPhone’a, a sygnał z kamery dociera poprzez WiFi.

Kierowca może korzystać z menu na wyświetlaczu samochodu, aby ustawić tryb fotografowania, wideo, pojedynczych i sekwencyjnych zdjęć. Dostępne są też tryby specjalne, takie jak zdjęcia nocne. Dodatkowo, kamera przekazuje na display MINI informację o stanie naładowania akumulatora, sile sygnału WiFi i wolnej pojemności karty pamięci. Podgląd obrazu z kamery jest wyświetlany tylko po zatrzymaniu auta, ograniczenie to wprowadzono przez wzgląd na bezpieczeństwo kierującego i pasażerów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »