Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Światła LED do samochodu – warto je kupić?

Meganews

Coraz więcej nowych modeli samochodów ma fabrycznie montowane światła LED i jednocześnie coraz więcej właścicieli aut wymienia swoje stare światła na LED-y. To dość duży wydatek, warto się zatem zastanowić, czy naprawdę warto się na niego zdecydować.

 

Bez wątpienia reflektory z diodami LED są w ostatnich latach głównym bohaterem oświetleniowej rewolucji – LED-ów używamy jednak nie tylko w domach czy w ogrodach, ale również do samochodów. Kiedyś tak popularne ksenony, które były obiektem zazdrości wielu kierowców, powoli odchodzą w zapomnienie i na ich miejsce wchodzą żarówki ledowe.

Zalety i wady świateł LED-owych

Największą zaletą jest przede wszystkim wydłużona żywotność i energooszczędność LED-ów, niemniej jednak w przypadku samochodów nie zawsze ta różnica jest zauważalna. Trzeba pamiętać o tym, że diody LED dość mocno grzeją, dlatego też przy montażu takich świateł obudowa lampy musi być specjalne wentylowana, by dioda pozostała chłodna.

Na uwagę zasługuje również moc żarówek ledowych oraz ich barwa. Dają one zasadniczo dość mocne i równo rozłożone światło, co poprawia bezpieczeństwo na drodze. Dla niektórych minusem jest jednak jego bardzo jasna barwa, ponieważ diody do samochodów najczęściej dają światło o zimnym odcieniu. Dla wielu kierowców jest to jednak duży plus i po jeździe autem z LED-ami nie chcą już wracać do starych świateł.

Jeżeli z kolei chcesz zdecydować się na nowe auto ze światłami LED, w takim przypadku potrzebna będzie wcześniejsza jazda próbna Hondą bądź innym samochodem, który przypadł ci do gustu i jest wyposażony w tego rodzaju oświetlenie. Tylko wtedy zdecydujesz, czy rzeczywiście są one warte swojej ceny.

Montuj światła zgodnie z przepisami!

Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie światła zamontowane w samochodzie są legalne, dotyczy to w szczególności świateł dodatkowych, które często bazują na diodach LED – kierowcy często montują je na przednich zderzakach. Za nieprawidłowe rozmieszczenie świateł do jazdy dziennej można otrzymać mandat w wysokości nawet do 500 złotych, ponadto policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny takiego pojazdu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Sportowa jazda w codziennych warunkach? Z Abarthem to możliwe! Nowe modele 595 zachwycają rozwiązaniami, które w prostej linii nawiązują do rajdowej przeszłości Skorpiona. Teraz każdy może poczuć za kółkiem więcej doznań – wystarczy tylko dać się nieco ponieść.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Szukasz opon, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach? A może zależy ci na ponadprzeciętnej jakości wykonania i trwałości gwarantowanej na długie lata? Mamy to, czego szukasz.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby zmienić pracę na taką, która nie będzie dla Ciebie smutną koniecznością, ale powodem do dumy? Zajęciu, które będzie jednocześnie pomagało rozwijać Twoje pasje i dawało Ci codzienną porcję satysfakcji?

Komentarzy: 0 skomentuj »