Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Suzuki Swift Sport Hybrid – dla tych, którzy nie uznają kompromisów

Meganews

Suzuki Swift jest jednym z ambasadorów klasy B, czyli kompaktowych samochodów miejskich. Model ten bardzo zmienił się na przestrzeni ostatnich generacji, jednak wciąż utrzymuje się na czołowych pozycjach listy najchętniej kupowanych aut w swojej klasie. Jeśli myślisz, że samochody miejskie są nudne, poprawne i nie wywołują żadnych emocji, to koniecznie sprawdź wersję Suzuki Swift Sport Hybrid, której bliżej do rasowego hot hatcha niż samochodu na codzienne dojazdy do pracy i na zakupy

Rewelacyjna stylistyka

Suzuki Swift Sport Hybrid ( https://mmcars.suzuki.pl/auto/samochody/Swift-Sport-Hybrid ) znacząco wyróżnia się na tle standardowych egzemplarzy tego modelu. Od razu można dostrzec wyraźne akcenty sportowe, takie jak podwójna końcówka wydechu, tylny zderzak z dyfuzorem czy obręcze kół ze stopów lekkich w efektownym wzorze. Oczywiście nie zabrakło również elementu charakterystycznego dla całej gamy Swifta, czyli podwójnego malowania (dach jest w innym kolorze niż reszta nadwozia).

Przechodząc do wnętrza również zauważymy, że mamy do czynienia ze sportową wersją popularnego auta miejskiego. Nieprzeciętne możliwości napędu zdradzają takie detale, jak chociażby półkubełkowe fotele. Uwierz na słowo: nie zostały one użyte wyłącznie w celach dekoracyjnych. Świetne trzymanie boczne jest niezbędne w momencie dynamicznego wchodzenia w zakręty, do czego wręcz prowokuje zarówno mocna jednostka napędowa, jak i rewelacyjnie zestrojony układ jezdny.

129 KM pod maską

Suzuki Swift Sport Hybrid jest napędzany dobrze znaną z innych modeli japońskiego producenta jednostką benzynową 1.4 BOOSTERJET w układzie mild hybrid, która rozwija moc aż 129 KM. Piszemy „aż”, ponieważ musimy brać pod uwagę niewielką masę własną pojazdu.

W Swifcie ten silnik gwarantuje bardzo dużo emocji za kierownicą i gwałtowny przypływ adrenaliny podczas mocniejszego naciskania pedału gazu. Fantastyczne przyspieszenie i elastyczność to zasługa wysokiego momentu obrotowego, który wynosi 235 Nm. Dodajmy, że w układzie napędowym zastosowano sześciostopniową przekładnię manualną.

Osiągi? Nie będziesz narzekać

Mocna jednostka napędowa musi gwarantować bardzo dobre wrażenia z jazdy i nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Swift Sport Hybrid pierwszą „setkę” osiąga w czasie 9,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Można więc napisać, że układ napędowy spełni oczekiwania nawet tych osób, które mają doświadczenie ze znacznie mocniejszymi samochodami, a za kierownicą szukają przede wszystkim emocji.

Swift nie jest jednak tylko mistrzem prostej. Już bazowe wersje tego modelu zbierały znakomite recenzje za dopracowany układ jezdny. W Sport Hybrid jest pod tym względem jeszcze lepiej. Samochód prowadzi się perfekcyjnie, zwłaszcza w dynamicznie pokonywanych zakrętach. Porównania do gokarta, na które można się natknąć w testach i opiniach kierowców, nie są więc wcale na wyrost.

Przekonaj się, co potrafi Suzuki Swift Sport Hybrid podczas jazdy testowej, na którą umówisz się w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Każdy kierowca prędzej czy później stanie przed wyborem ubezpieczalni samochodowej – niezależnie, czy będzie to jego pierwsza czy kolejna już firma. Różnorodność, jaka dziś obecna jest na rynku ubezpieczeniowym, sprawia, że paradoksalnie trudniej nam podjąć ostateczną decyzję. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, na które warto zwracać uwagę przy wyborze nowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »