Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Suzuki Ignis Hybrid – alternatywa dla SUV-a w atrakcyjnej cenie

Piotr S

Nie wszyscy podzielają zachwyt nad SUV-ami. Wiele osób szuka znacznie mniejszego samochodu, który oferowałby porównywalną funkcjonalność, a dzięki zwiększonemu prześwitowi nadawałby się również do jazdy w trudniejszych warunkach drogowych. Na tę potrzebę odpowiada Suzuki. Japoński producent ma w swojej ofercie bardzo interesujący i doskonale znany model, czyli Suzuki Ignis Hybrid. To znakomita alternatywa dla SUV-ów i modnych crossoverów, której bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

 

Suzuki Ignis z oszczędnym i niezawodnym napędem hybrydowym

Suzuki Ignis jest dostępny w jednym wariancie silnikowym, natomiast nie należy tego rozpatrywać w kategorii wady. Japoński producent postawił na napęd hybrydowy z technologią mild hybrid, który idealnie pasuje do tego samochodu.
Podstawową jednostkę napędową stanowi tutaj silnik benzynowy 1.2 DUALJET, który jest wspomagany przez generator elektryczny ISG 2,3 kW dodatkową mocą i momentem obrotowym do 50 Nm.
Auto jest wystarczająco dynamiczne (niska masa własna), a przy tym bardzo oszczędne, zużywając jedynie 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów w trybie mieszanym. To bez wątpienia dobry wybór w czasach wszechobecnej drożyzny.

Doskonałe właściwości terenowe

Suzuki ma długą tradycję produkowania samochodów o wybitnych zdolnościach terenowych. To doświadczenie znalazło odzwierciedlenie również w najnowszej generacji Suzuki Ignis Hybrid. Dzięki temu ten model równie dobrze sprawdzi się w zatłoczonym mieście, na autostradzie, jak i na bezdrożach.
Kierowca Ignisa nie musi się obawiać ani nagłych opadów śniegu, ulewy, ani zjazdu z utwardzonej drogi na gruntówkę. Wszystko dzięki układowi ALLGRIP AUTO, który automatycznie przekazuje moment obrotowy na koła przedniej, tylnej lub obu osi, dostosowując działanie układu do aktualnych warunków drogowych.
Dodatkowo, w zależności od wersji, do dyspozycji mamy system HHC-HDC. Bardzo ułatwia on zjeżdżanie, jak i podjeżdżanie pod strome wzniesienia, eliminując ryzyko stoczenia się pojazdu.

Dobry wybór nawet dla małej rodziny

Suzuki Ignis Hybrid jest samochodem o wszechstronnym charakterze. Można go polecić zarówno młodym, aktywnym osobom, jak i małej rodzinie – zwłaszcza, jeśli na co dzień nie wozi ze sobą wózka dziecięcego.
Ignis, pomimo kompaktowej budowy, oferuje sporą ilość miejsca w środku, a przy tym ma niezły bagażnik o pojemności 267 litrów.

Cena Suzuki Ignis Hybrid jest mocną stroną tego modelu

Suzuki Ignis Hybrid to bardzo dobrze wyceniony samochód, zwłaszcza w relacji do jakości wykonania oraz poziomu wyposażenia. O indywidualną ofertę zapytaj w jednym z salonów autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki (https://mmcars.suzuki.pl/auto) w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i w nowej lokalizacji w Warszawie przy al. Jerozolimskich 217.
Więcej informacji na temat Suzuki Ignis Hybrid znajdziesz na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/suzuki-ignis-hybrid-katowice-cena-jazda-testowa-promocja-uzywane-na-otomoto.

Piotr S

Artykułów: 1

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Leasing od lat pozostaje najpopularniejszą formą finansowania samochodu w naszym kraju. Według statystyk aż 8 na 10 nowych aut w Polsce kupują przedsiębiorstwa, z których większość posiłkuje się właśnie leasingiem. Jeśli także przymierzasz się do uzupełnienia floty pojazdów lub szukasz nowego auta do jednoosobowej działalności gospodarczej, to rozważ leasing samochodu dla firmy. W naszym poradniku […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Prawo jazdy często staje się przepustką do realizacji marzeń lub budowania kariery zawodowej. Zainteresowanie nabyciem prawa do prowadzenia pojazdów samochodowych jest na tyle ogromne, iż słusznym wydaje się rozpowszechnienie wiedzy o tym, jak zdobyć upragnione prawo jazdy kat. B?

Komentarzy: 0 skomentuj »