Nasz profil na Facebook.com - polub nas

SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego z Camaro Hot Wheels

Meganews

Wielki piknik rodzinny, występy cheerleederek, rozrywki i konkursy dla najmłodszych oraz pokazy efektów specjalnych – to wszystko czeka fanów amerykańskiego stylu życia już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, na stadionie Narodowym w Warszawie, podczas VIII SuperFinałuPolskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
To wyjątkowe wydarzenie dodatkowo uświetni polski debiut amerykańskiej ikony motoryzacji –uwielbianego za oceanem nie mniej niż gwiazdy amerykańskiego futbolu Chevroleta Camaro w wyjątkowym wydaniu – specjalnie sprowadzonej do Polski, limitowanej wersji Hot Wheels® Edition.

 

Te dwie ikony Ameryki – Chevrolet Camaro i futbol amerykański – to idealnie pasujący do siebie duet. Łączy je wysportowana, umięśniona sylwetka, wspaniałe osiągi, moc, wytrzymałość, dynamika oraz ogromne emocje – cechy charakterystyczne zarówno Camaro, jak i futbolu.

 

Wyjątkowe emocje związane z walką o puchar zapewnią kibicom drużynyfinalistów: Giants Wrocław i Warsaw Eagles. Ich zmaganiom towarzyszyć będą: niesamowitaoprawa oraz gorący doping gości największej sportowej areny w Polsce. Szacuje się, że SuperFinał 2013 może przebić popularnością ubiegłoroczną imprezę, kiedy to podczas kulminacyjnego meczu na trybunach zasiadły 23 tys. widzów.

 

O Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego

Mało znana u nas do niedawna dyscyplina sportowa przeżywa ostatnio gwałtowny rozwój. Polska Liga Futbolu Amerykańskiego powstała w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych brały udział tylko 4 kluby. W tegorocznych rozgrywkach PLFA uczestniczyły już 74 drużyny, występujące w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J.

 

Więcej informacji o Lidze można znaleźć na stronie www.plfa.pl.

 

O Chevrolecie Camaro Hot Wheels® Edition

Chevrolet Camaro Hot Wheels® Edition to marzenie wielu dorosłych, którzy w dzieciństwie bawili się modelami Hot Wheels®. To jednocześnie pierwsza tego typu zabawka w skali 1:1 – nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie wprowadził do oferty pełnowymiarowego modelu Hot Wheels® w wersji produkcyjnej. Samochód zadebiutował pod koniec ub. roku na targach SEMA w Las Vegas, a wszedł do produkcji w pierwszym kwartale tego roku. Podobnie jak seria limitowanych zabawek, na bazie których powstał, jest dostępny w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy.

 

Model w skali 1:1 ma jednak sporą przewagę nad miniaturą Hot Wheels® – wszystko, co producenci umieścili pod maską, powinno spełnić sportowe fantazje, jakim właściciele takich zabawek oddawali się w dzieciństwie. Auto wyposażone jest w 6,2-litrowy silnik V8, który w wersji ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) mocy i 569 Nm momentu obrotowego, a w wersji z automatyczną przekładnią ma 405 KM (298 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 556 Nm.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »