Nasz profil na Facebook.com - polub nas

SRT Viper to rynkowa porażka?

Meganews

Serwis Automotive News informuje, iż Chrysler podjął decyzję o ograniczeniu produkcji modelu SRT Viper o jedną trzecią w związku z niezadowalającymi wynikami sprzedaży.
Brzmi to dość poważnie, a tak naprawdę oznacza, że codziennie z taśmy produkcyjnej będą zjeżdżały zaledwie trzy egzemplarze tego modelu mniej. Koncern początkowo zakładał roczną produkcję na poziomie 2000 sztuk, jednak w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy w ręce klientów trafiło tylko 426 egzemplarzy sportowego Vipera. Co więcej, obecnie na parkingach autoryzowanych punktów dilerskich SRT „zalega” 565 sztuk tego modelu.

 

Pomimo słabej sprzedaży, dyrektor zarządzający SRT Ralph Gilles nie martwi się o przyszłość rynkową Vipera i ma nadzieje na lepsze wyniki wraz z nadejściem wiosny 2014 roku. Firma planuje również zachęcić potencjalnych klientów do zakupu auta, organizując jazdy testowe. „Musimy obecnie skupić się na prezentacji tego modelu nabywcom. Wiele osób jest wciąż niepotrzebnie onieśmielonych osiągami auta”, komentuje Gilles.

 

SRT Viper powstaje w fabryce Conner Avenue w Detroit. Bazowa wersja oferowany jest w cenie 97 395 dolarów, natomiast odmiana GTS z luksusowym wyposażeniem kosztuje 120 395 dolarów. Pod maską pracuje silnik V10 o pojemności 8,5 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 814 Nm. Viper przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 331 km/h. O przeniesienie mocy dba sześciobiegowa przekładnia manualna.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »