Nasz profil na Facebook.com - polub nas

SRT Viper to rynkowa porażka?

Meganews

Serwis Automotive News informuje, iż Chrysler podjął decyzję o ograniczeniu produkcji modelu SRT Viper o jedną trzecią w związku z niezadowalającymi wynikami sprzedaży.
Brzmi to dość poważnie, a tak naprawdę oznacza, że codziennie z taśmy produkcyjnej będą zjeżdżały zaledwie trzy egzemplarze tego modelu mniej. Koncern początkowo zakładał roczną produkcję na poziomie 2000 sztuk, jednak w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy w ręce klientów trafiło tylko 426 egzemplarzy sportowego Vipera. Co więcej, obecnie na parkingach autoryzowanych punktów dilerskich SRT „zalega” 565 sztuk tego modelu.

 

Pomimo słabej sprzedaży, dyrektor zarządzający SRT Ralph Gilles nie martwi się o przyszłość rynkową Vipera i ma nadzieje na lepsze wyniki wraz z nadejściem wiosny 2014 roku. Firma planuje również zachęcić potencjalnych klientów do zakupu auta, organizując jazdy testowe. „Musimy obecnie skupić się na prezentacji tego modelu nabywcom. Wiele osób jest wciąż niepotrzebnie onieśmielonych osiągami auta”, komentuje Gilles.

 

SRT Viper powstaje w fabryce Conner Avenue w Detroit. Bazowa wersja oferowany jest w cenie 97 395 dolarów, natomiast odmiana GTS z luksusowym wyposażeniem kosztuje 120 395 dolarów. Pod maską pracuje silnik V10 o pojemności 8,5 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 814 Nm. Viper przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 331 km/h. O przeniesienie mocy dba sześciobiegowa przekładnia manualna.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »