Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Spyker B6 Venator Spyder Concept: nadmorski kabriolet

Meganews

Pięć miesięcy po prezentacji wersji coupe podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Spyker odsłonił odkrytą odmianę modelu B6 Venator, nazwaną Spyder.
Debiut konceptu miał miejsce podczas Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii. Zdaniem przedstawicieli firmy naturalnym terytorium nowego kabrioletu będą kręte, nadmorskie trasy, które samochód ma pokonywać z elegancją, jakiej brak innym autom sportowym.

 

B6 Venator Spyder dzieli z odmianą coupe tę samą tylnonapędową aluminiową architekturę, jak również montowany centralnie silnik V6 o mocy 375 KM. Jednostka współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną.

 

Pomimo zastosowania ciężkiego mechanizmu składania dachu oraz dodatkowych elementów usztywniających nadwozie, masa własna pojazdu wynosi mniej, niż 1400 kilogramów. Co ciekawe, coupe waży tyle samo. Te same są też wymiary nadwozia – długość wynosi 4347 mm a szerokość 1882 mm.

 

Wersje seryjne obu modeli wejdą do seryjnej produkcji pod koniec 2014 rok na kluczowych rynkach w Europie, natomiast w USA pojawią się na początku 2015 roku. Ceny modelu B6 będą rozpoczynały się od około 110 000 euro. Głównym konkurentem nowego Spykera ma być Porsche 911.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »