Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Spyker B6 Venator Spyder Concept: nadmorski kabriolet

Meganews

Pięć miesięcy po prezentacji wersji coupe podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Spyker odsłonił odkrytą odmianę modelu B6 Venator, nazwaną Spyder.
Debiut konceptu miał miejsce podczas Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii. Zdaniem przedstawicieli firmy naturalnym terytorium nowego kabrioletu będą kręte, nadmorskie trasy, które samochód ma pokonywać z elegancją, jakiej brak innym autom sportowym.

 

B6 Venator Spyder dzieli z odmianą coupe tę samą tylnonapędową aluminiową architekturę, jak również montowany centralnie silnik V6 o mocy 375 KM. Jednostka współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną.

 

Pomimo zastosowania ciężkiego mechanizmu składania dachu oraz dodatkowych elementów usztywniających nadwozie, masa własna pojazdu wynosi mniej, niż 1400 kilogramów. Co ciekawe, coupe waży tyle samo. Te same są też wymiary nadwozia – długość wynosi 4347 mm a szerokość 1882 mm.

 

Wersje seryjne obu modeli wejdą do seryjnej produkcji pod koniec 2014 rok na kluczowych rynkach w Europie, natomiast w USA pojawią się na początku 2015 roku. Ceny modelu B6 będą rozpoczynały się od około 110 000 euro. Głównym konkurentem nowego Spykera ma być Porsche 911.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »