Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Spyker B6 Venator Spyder Concept: nadmorski kabriolet

Meganews

Pięć miesięcy po prezentacji wersji coupe podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Spyker odsłonił odkrytą odmianę modelu B6 Venator, nazwaną Spyder.
Debiut konceptu miał miejsce podczas Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii. Zdaniem przedstawicieli firmy naturalnym terytorium nowego kabrioletu będą kręte, nadmorskie trasy, które samochód ma pokonywać z elegancją, jakiej brak innym autom sportowym.

 

B6 Venator Spyder dzieli z odmianą coupe tę samą tylnonapędową aluminiową architekturę, jak również montowany centralnie silnik V6 o mocy 375 KM. Jednostka współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną.

 

Pomimo zastosowania ciężkiego mechanizmu składania dachu oraz dodatkowych elementów usztywniających nadwozie, masa własna pojazdu wynosi mniej, niż 1400 kilogramów. Co ciekawe, coupe waży tyle samo. Te same są też wymiary nadwozia – długość wynosi 4347 mm a szerokość 1882 mm.

 

Wersje seryjne obu modeli wejdą do seryjnej produkcji pod koniec 2014 rok na kluczowych rynkach w Europie, natomiast w USA pojawią się na początku 2015 roku. Ceny modelu B6 będą rozpoczynały się od około 110 000 euro. Głównym konkurentem nowego Spykera ma być Porsche 911.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »