Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Sposoby na sprzedaż firmowego auta

Meganews

Prowadzenie współczesnej firmy często nie jest możliwe bez samochodu osobowego. Wiele firm, szczególnie tych dużych, posiada nawet kilkadziesiąt aut, które użytkowane są każdego dnia. Ciągła eksploatacja powoduje ich zużycie i konieczne staje się wymieniane aut na nowe. Jakie możliwości zbycia pojazdów daje przedsiębiorcom rynek samochodowy?

Firma dla firmy

Jedną z najczęściej spotykanych form zbycia samochodu jest jego sprzedaż innej firmie. Proces sprzedaży jest niezwykle prosty. Transakcję poprzedzają oględziny samochodu oraz negocjacje w sprawie jego wartości. Finalnie potwierdzeniem transakcji jest zwykle faktura VAT lub VAT-marża, a po jej wystawieniu i opłaceniu auto odjeżdża z nowym właścicielem.

Auta z flot firmowych kupują również osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, czyli osoby prywatne. Jest to jednak opcja niezbyt często spotykana i mało popularna.

 

Rozliczenie w leasingu

Jedną z najchętniej wybieranych form finansowania zakupu samochodu jest leasing. Warunkiem jego otrzymania jest wniesienie wkładu własnego. Firmy leasingowe i banki, a także salony samochodowe oferujące leasingi, umożliwiają swoim klientom pozostawienie starego samochodu w rozliczeniu. Oznacza to, że zbywany samochód może stanowić formę wkładu własnego lub obniżyć wysokość sumy leasingu. Wielu przedsiębiorców korzysta z tej opcji, ponieważ przy jednej transakcji rozwiązują dwa problemy jednocześnie – zbycie starego samochodu i nabycie nowego.

 

Skup samochodów

Przedsiębiorcy korzystają również z możliwości sprzedaży samochodu do skupu aut. Sprzedaż ta odbywa się na takich samych zasadach, jak sprzedaż samochodu do skupu przez osobę prywatną. Transakcję poprzedzają oględziny auta i negocjacje ceny. Różnice występują zwykle na poziomie formalnym procesu sprzedaży, bowiem rozliczenie między obiema firmami następuje zwykle na podstawie faktury, a nie umowy kupna – sprzedaży.

Profesjonalne skupy samochodów takie jak http://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/ zajmują się również skupem całych flot pojazdów od firm. W przypadku sprzedaży floty kluczowe znaczenie ma negocjacja ceny. Najbardziej problematyczna wydaje się być kwestia przekazania samochodów do skupu, szczególnie, jeżeli aut jest dużo. Skupy, które zajmują się kupnem flot firmowych zazwyczaj oferują przedsiębiorcom pomoc w logistycznej organizacji całego przedsięwzięcia.

Skorzystanie z możliwości przekazania samochodów firmowych do skupu pozwala przedsiębiorcom na szybkie pozbycie się starych, niepotrzebnych samochodów, bez marnowania czasu na samodzielne poszukiwanie klientów.

»»» TEKST SPONSOROWANY «««

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »