Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Skoda Fabia 2015 oficjalnie

Meganews

Wiemy już, jak wygląda nowa Skoda Fabia. Na bliższe spotkanie trzeba będzie jednak poczekać do października tego roku, kiedy to auto będzie świętowało swój publiczny debiut podczas Paris Motor Show.


Nowy model powstał na opracowanej przez Volkswagena platformie PQ26, która stanowi również bazę dla nowegoPolo. W porównaniu z poprzednikiem, Fabia 2015 zrzuciła około 65 kg, dzięki czemu podstawowy wariant plasuje się w kręgu ultralekkich konstrukcji ważących poniżej 1 tony (980 kg).

Projektanci auta mówią, że przy bardziej dynamicznym designie udało się zwiększyć ilość dostępnej przestrzeni wewnątrz. Bagażnik jest bardziej pojemny, a kabina szersza i dłuższa. Ponadto, dostępnych jest piętnaście kolorów karoserii, które dodatkowo można urozmaicać wybierając niepowtarzalną kombinację kolorystyki dachu, kół i lusterek.

W gamie będą oferowane trzy i czterocylindrowe silniki zgodne z normą Euro 6. Najmniejszy motor benzynowy o pojemności 1 litra ma trzy cylindry,bezpośredni wtrysk i rozwija 60 KM. Z kolei topowa czterocylindrowa jednostka benzynowa 1.2 TSI produkuje 110 KM.

W momencie debiutu rynkowego dostępny będzie też trzycylindrowy diesel 1.4 litra z bezpośrednim wtryskiem common-rail. Do wyboru będzie odmiana 75- i 105-konna. W 2015 roku na rynku zadebiutuje ekologiczna jednostka 1.4 TDI 75 KM  z systemem start/stop oraz układem odzyskiwania energii.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »