Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Skoda Fabia 2015 oficjalnie

Meganews

Wiemy już, jak wygląda nowa Skoda Fabia. Na bliższe spotkanie trzeba będzie jednak poczekać do października tego roku, kiedy to auto będzie świętowało swój publiczny debiut podczas Paris Motor Show.


Nowy model powstał na opracowanej przez Volkswagena platformie PQ26, która stanowi również bazę dla nowegoPolo. W porównaniu z poprzednikiem, Fabia 2015 zrzuciła około 65 kg, dzięki czemu podstawowy wariant plasuje się w kręgu ultralekkich konstrukcji ważących poniżej 1 tony (980 kg).

Projektanci auta mówią, że przy bardziej dynamicznym designie udało się zwiększyć ilość dostępnej przestrzeni wewnątrz. Bagażnik jest bardziej pojemny, a kabina szersza i dłuższa. Ponadto, dostępnych jest piętnaście kolorów karoserii, które dodatkowo można urozmaicać wybierając niepowtarzalną kombinację kolorystyki dachu, kół i lusterek.

W gamie będą oferowane trzy i czterocylindrowe silniki zgodne z normą Euro 6. Najmniejszy motor benzynowy o pojemności 1 litra ma trzy cylindry,bezpośredni wtrysk i rozwija 60 KM. Z kolei topowa czterocylindrowa jednostka benzynowa 1.2 TSI produkuje 110 KM.

W momencie debiutu rynkowego dostępny będzie też trzycylindrowy diesel 1.4 litra z bezpośrednim wtryskiem common-rail. Do wyboru będzie odmiana 75- i 105-konna. W 2015 roku na rynku zadebiutuje ekologiczna jednostka 1.4 TDI 75 KM  z systemem start/stop oraz układem odzyskiwania energii.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »