Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Seat Leon Cupra – z piskiem opon do salonów

Meganews

W połowie tego roku do salonów Seata trafi najmocniejszy i najszybszy seryjny samochód marki. Po raz pierwszy będzie występował zarówno w wersji 5- i 3-drzwiowej.


Jego emocjonujący wygląd idzie w parze z codzienną funkcjonalnością. Masywne zderzaki dodają drapieżności, unikatowe felgi podkreślają sportowy charakter, a przednie reflektory LED sprawiają, że nie da się go pomylić z żadnym innym autem. Karoseria modelu jest bardzo lekka, a jednocześnie sztywna. To bardzo ważny czynnik wpływający na dynamiczną jazdę. Masa własna Leona Cupra SC wynosi nie więcej niż 1300 kg.

 

Pod maską Leona Cupra pracuje silnik 2.0 TSI z podwójnym wtryskiem i zmiennymi fazami rozrządu. Oferuje on dwa warianty mocy – 260 KM lub 280 KM. W wersji SC najmocniejsza Cupra 280 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,7 s z przekładnią DSG lub w 5,8 s ze skrzynią manualną. 265-konna wersja tego auta rozpędza się do „setki” w 5,8 s z przekładnią DSG lub w 5,9 s ze skrzynią manualną. Prędkość maksymalna w obydwu przypadkach wynosi 250 km/h, a maksymalny moment obrotowy 350 Nm dostępny jest w zakresie od 1750 do 5600 obr./min. Niezależnie od wariantu mocy, średnie zużycie paliwa w tym aucie wynosi 6,4 l/100 km z DSG i 6,6 l/100 km ze skrzynią manualną (dla wersji SC). Emisja CO2 odpowiednio na poziomie 149 i 154 g/100 km.

 

W czasie jazdy Leona Cupra wspiera najnowsza technologia. Adaptacyjne zawieszenie DCC dostosowuje charakterystykę podwozia do warunków na drodze w ciągu kilku milisekund – przednia blokada dyferencjału w skrajnych przypadkach może wysyłać do 100% mocy na jedno koło. Oprócz tego, Cupra Drive Profil daje wybór pomiędzy trybami Comfort, Sport i Cupra. Ten ostatni zaostrza zachowanie samochodu (m.in. reakcję przepustnicy czy pracę skrzyni DSG) i pozwala cieszyć się wyczynową jazdą. Za zatrzymanie auta odpowiada układ hamulcowy opracowany specjalnie dla tego modelu. Fani sportowej jazdy docenią też fakt, iż system ESP można całkowicie wyłączyć… jazda z piskiem opon gwarantowana!

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: