Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Samochody używane na sprzedaż – gdzie kupić, aby nie stracić?

Meganews

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Brak gwarancji, możliwe usterki oraz wady powodują, że wiele osób zadaje sobie podstawowe pytanie – czy samochody używane to dobry wybór? Tak, ale tylko w sytuacji, kiedy kupimy je z pewnego i sprawdzonego źródła. Samochody używane na sprzedaż także mogą być w znakomitym stanie technicznym, pod warunkiem, że zadba o to ich sprzedawca.

 

Na co zwracać uwagę kupując używany samochód?

Samochody używane to auta o bardzo różnym stanie technicznym i wizualnym. Wśród nich znaleźć można zarówno zaledwie kilkuletnie pojazdy ze stosunkowo niewielkim przebiegiem, jak i starsze, silnie już wyeksploatowane, które będą zakupem na krótki czas eksploatacji.

Wszystkie osoby, które poważnie rozważają kupno używanego samochodu, muszą dokładnie dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Auto przed sfinalizowaniem transakcji trzeba bowiem nie tylko wypróbować na dłuższym odcinku trasy, ale także dokładnie sprawdzić jego stan techniczny oraz prawny.

Zanim kupimy używany samochód najlepiej podjechać do zaufanego warsztatu i tam dokonać szczegółowego przeglądu. W przypadku wykrycia usterek, mechanik będzie nam w stanie od razu podać koszt ich naprawy, co pozwoli na negocjowanie ceny auta z jego właścicielem, jeśli pomimo wad zdecydujemy się jednak na jego zakup.

Nie bez znaczenia jest także sytuacja prawna używanego samochodu. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją pojazdu, sprawdzić, czy numery podane w dokumentach odpowiadają numerom samochodu oraz dowiedzieć się, kto jest prawnym właścicielem samochodu. Pozwoli to uniknąć zakupu auta, do którego sprzedający nie miał pełnych praw własności i problemów z jego późniejszą rejestracją na nasze dane.

Samochody używane na sprzedaż z pewnego źródła

Najlepszym wyjściem dla wszystkich osób, które chcą w pełni bezpiecznie kupić używany samochód i być w 100% pewnymi, co do jego dobrego stanu technicznego, jest jego zakup ze sprawdzonego źródła. Samochody używane możemy dziś wybrać i kupić praktycznie bez wychodzenia z domu. Szeroki ich wybór można znaleźć w serwisie Autopunkt, który zajmuje się profesjonalną sprzedażą używanych aut, głównie pochodzących z polskich autoryzowanych salonów sprzedaży.

Wszystkie dostępne w jego ofercie samochody przed wystawieniem na sprzedaż są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, a w razie wykrycia usterek naprawiane. Wszystko po to, aby do klientów trafiły jedynie w pełni sprawne pojazdy, które nie będą wymagały dodatkowych nakładów finansowych. Ponadto, klienci mogą także zdecydować się na wykupienie wraz z samochodem dodatkowej ochrony serwisowej, która zapewni im bezpłatną naprawę usterek w ciągu nawet 36 miesięcy od dnia nabycia używanego auta.

Serwis Autopunkt to także znakomite miejsce na zakup samochodu dla osób o ograniczonym budżecie. Oferuje bowiem samochody używane na sprzedaż ratalną, co pozwala na wygodny i szybki zakup wymarzonego auta bez konieczności posiadania gotówki lub czekania na przyznanie kredytu w banku.

Partnerem artykułu jest Autopunkt oferujący: samochody używane na sprzedaż.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »