Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Samochody Renault – klasyka francuskiej motoryzacji w nowej odsłonie

Meganews

Renault to jeden z najstarszych koncernów samochodowych, obecny na rynku od w 1899 roku. Nic dziwnego, że z czasem stał się liderem światowej sprzedaży, natychmiastowo reagując na  potrzeby rynku – szczególnie w aspekcie najnowszych technologii i personalizacji: dostosowania wyposażenia, wyglądu i aranżacji każdego nowego samochodu do potrzeb kierowcy.

 

Obecnie oferta Renault obejmuje 17 modeli: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe.html, spośród których uwagę przykuwają przede wszystkim ostatnie premiery: nowe odsłony popularnego Captura i Koleosa, a także debiutujący w zeszłym roku prestiżowy Talisman, który stanowi odpowiedź Francuzów na zarzut o dominację crossoverów. Elegancka linia sedana i modna wersja kombi stanowią rzeczywiście udaną przeciwwagę dla atletycznego designu – a także potwierdzenie faktu, iż francuski koncern naprawdę trzyma rękę na pulsie oczekiwań rynku.

Ciekawym przykładem dostosowania się do zmiennych wymagań klientów, jest Renault Twingo – mały, zwrotny samochód, który idealnie sprawdzi się na ciasnych, zatłoczonych miejskich uliczkach. Co więcej, jak określił to producent: miasto to jego żywioł! Ponad swoje walory designerskie, model posiada wiele ciekawych rozwiązań, które z pewnością okażą się przydatne w codziennej miejskiej (choć nie tylko) eksploatacji: turbodoładowany TCe90 umożliwia obniżenie spalania nawet do 4,3 l/100 km, zapewniając jednocześnie możliwość dynamicznej reakcji. Pomimo niewielkich rozmiarów, auto zachwyca także przestronnością, a miejski hałas wypełnia idealnym brzmieniem muzyki odtwarzanej z telefonu za pośrednictwem oprogramowania R-Link. Ponadto wyposażony został w technologię kontroli toru jazdy i liczne rozwiązania wspomagające bezpieczeństwo.

Dostosowując się do wymogów rynku, Renault specjalizuje się w samochodach dostawczych o wysokim komforcie użytkowania. W tę koncepcję wpisuje się właśnie debiutujący Renault Trafic SpaceClass. to auto, w którym każdy podróżujący poczuje się prestiżowo i wygodnie. Z zewnątrz zachwyca kolorem w stylu Szary Comete z czarnymi elementami i diamentowym połyskiem. Wnętrze wykonane z materiałów najwyższej jakości: tapicerka stworzona ze skóry Riviera z drobnymi elementami w barwie satynowego chromu z połyskiem. Ponadto został wyposażony w oświetlenie typu LED, sufit utrzymany w jasnych kolorach z materiału Jersey 3D, czarną wykładzinę i dywaniki.

Oferta Renault jest bardzo szeroka i z pewnością spełni każde wymagania. Najlepiej jednak przekonać się o tym na własnej skórze: wybrać samochód z oferty i umówić się na jazdę próbną!

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Cupra od zawsze fanom motoryzacji kojarzyła się z najbardziej sportowymi wersjami Seatów. Teraz Cupra jest już oddzielną marką, ale jej pierwszy model powstał na bazie Seata Ateki. Specjaliści od  tworzenia hot hatchów debiutują na rynku, wypuszczając SUV-a, który gra w swojej lidze i nie ma jak na razie konkurencji… Czemu SUV Cupry nie ma konkurencji? […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

W przeciągu dwóch lat SEAT nawiązał współpracę z ponad 200 izraelskimi start-upami skupionymi wokół centrum technologicznego w Tel Awiwie. Producent obecnie testuje takie przełomowe rozwiązania, jak obserwacja ruchu gałek ocznych kierowcy, wykrywanie potencjalnych niebezpieczeństw oraz kontrola natężenia światła poprzez elektrycznie sterowane przyciemnianie szyb. Co roku SEAT inwestuje w co najmniej 10 eksperymentalnych technologii.

Komentarzy: 0 skomentuj »