Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Samochód z salonu. Dlaczego warto kupić nowe auto?

Meganews

Autoryzowany dealer samochodowy sprzeda kierowcy auto, które nie będzie generowało dodatkowych kosztów. To także pewność, że jazda będzie bezpieczna i nie dostarczy stresów.

 

Wiele osób myśląc o zakupie samochodu, zaczyna zastanawiać się nad tym, czy wybrać auto używane, czy jednak nowe, prosto z salonu. Jest to ważna decyzja, ponieważ zazwyczaj zakup własnego pojazdu jest jednym z ważniejszych finansowych obciążeń całej rodziny. Warto więc zapoznać się z zaletami i wadami obu tych rozwiązań.

Samochody z salonu?

Wiadomo, że są droższe niż te używane, jednak pod uwagę trzeba wziąć ważną kwestię – te drugie mogą dość szybko ulegać awariom i koszty ich napraw w kilka lat zbliżą się do tych, jakie zapłaciło się za całkiem nowe auto. Wiadomo, że najczęściej odmawiają posłuszeństwa podzespoły, które się po prostu zużyły (a takich w starym samochodzie będzie niemało). Salon samochodowy sprzeda zaś pojazd, do którego przynajmniej przez kilka pierwszych lat (albo i dłużej), nie trzeba dokładać w serwisie. Nawet jeśli pojawi się jakaś usterka, samochód obejmować będzie gwarancja, więc naprawa będzie bezpłatna. Kupując auto używane musimy liczyć się z koniecznością wstępnego przeglądu technicznego oraz wymiany podstawowych części oraz płynów: filtrów, rozrządu, czy oleju silnikowego i hamulcowego.  Jest to szczególnie ważne dla osób, które często wyruszają w długie trasy.

Gwarancja i indywidualny wybór

Salon samochodowy może zaproponować promocyjne pakiety ubezpieczeń, które raczej nie są dostępne w przypadku ubezpieczania samochodu używanego. Wspomnieć należy także o względach estetycznych. Nowe auto zawsze będzie wyglądało wspaniale i elegancko, szczególnie z dokładnie wybranym kolorem lakieru i wszystkimi preferowanymi gadżetami oraz udogodnieniami. Wybrać można np. kolor obić foteli, czy rodzaj klimatyzacji. Natomiast jeśli chodzi o samochody używane, oferta jest ograniczona. Czasem kupuje się auto, do którego nie jest się do końca przekonanym. Dla osób, które obawiają się kosztów związanych z zakupem nowego auta, rozwiązaniem może być także moment tzw. wyprzedaży roczników. W takim momencie model z ubiegłego roku można zakupić nawet o kilka tysięcy złotych taniej.

Szeroka oferta nowych samochodów dostępna jest u autoryzowanego dealera Mazda Anndora Kraków https://anndora.mazda-dealer.pl.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »