Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Samochód z salonu. Dlaczego warto kupić nowe auto?

Meganews

Autoryzowany dealer samochodowy sprzeda kierowcy auto, które nie będzie generowało dodatkowych kosztów. To także pewność, że jazda będzie bezpieczna i nie dostarczy stresów.

 

Wiele osób myśląc o zakupie samochodu, zaczyna zastanawiać się nad tym, czy wybrać auto używane, czy jednak nowe, prosto z salonu. Jest to ważna decyzja, ponieważ zazwyczaj zakup własnego pojazdu jest jednym z ważniejszych finansowych obciążeń całej rodziny. Warto więc zapoznać się z zaletami i wadami obu tych rozwiązań.

Samochody z salonu?

Wiadomo, że są droższe niż te używane, jednak pod uwagę trzeba wziąć ważną kwestię – te drugie mogą dość szybko ulegać awariom i koszty ich napraw w kilka lat zbliżą się do tych, jakie zapłaciło się za całkiem nowe auto. Wiadomo, że najczęściej odmawiają posłuszeństwa podzespoły, które się po prostu zużyły (a takich w starym samochodzie będzie niemało). Salon samochodowy sprzeda zaś pojazd, do którego przynajmniej przez kilka pierwszych lat (albo i dłużej), nie trzeba dokładać w serwisie. Nawet jeśli pojawi się jakaś usterka, samochód obejmować będzie gwarancja, więc naprawa będzie bezpłatna. Kupując auto używane musimy liczyć się z koniecznością wstępnego przeglądu technicznego oraz wymiany podstawowych części oraz płynów: filtrów, rozrządu, czy oleju silnikowego i hamulcowego.  Jest to szczególnie ważne dla osób, które często wyruszają w długie trasy.

Gwarancja i indywidualny wybór

Salon samochodowy może zaproponować promocyjne pakiety ubezpieczeń, które raczej nie są dostępne w przypadku ubezpieczania samochodu używanego. Wspomnieć należy także o względach estetycznych. Nowe auto zawsze będzie wyglądało wspaniale i elegancko, szczególnie z dokładnie wybranym kolorem lakieru i wszystkimi preferowanymi gadżetami oraz udogodnieniami. Wybrać można np. kolor obić foteli, czy rodzaj klimatyzacji. Natomiast jeśli chodzi o samochody używane, oferta jest ograniczona. Czasem kupuje się auto, do którego nie jest się do końca przekonanym. Dla osób, które obawiają się kosztów związanych z zakupem nowego auta, rozwiązaniem może być także moment tzw. wyprzedaży roczników. W takim momencie model z ubiegłego roku można zakupić nawet o kilka tysięcy złotych taniej.

Szeroka oferta nowych samochodów dostępna jest u autoryzowanego dealera Mazda Anndora Kraków https://anndora.mazda-dealer.pl.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »