Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Rinspeed XchangE – klasa biznes na czterech kołach

Meganews

Podczas  Geneva Motor Show szwajcarska firma Rinspeed zaprezentuje projekt kabiny autonomicznego samochodu.
Koncept o nazwie XchangE to w pełni elektryczny sedan wyposażony w technologię automatycznego sterowania układem napędowym, oferujący pasażerom komfort podróżowania porównywalny z miejscem w klasie biznes na pokładzie samolotu.

 

Projektanci tego pojazdu przewidują, iż w przyszłości będzie można słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe czy grać w gry wideo podczas jazdy z prędkością 120 km/h bez potrzeby nadzorowania „poczynań” samochodu i bez obawy o bezpieczeństwo.

 

Najważniejszym elementem kabiny pasażerskiej jest nowatorski wyświetlacz odznaczający się znakomitą funkcjonalnością – z jednej strony może służyć, jako centrum rozrywki, a z drugiej pełni rolę narzędzia pracy dla nowoczesnego biznesmana. Koncept został również wyposażony w technologię steer-by-wire, która pozwala na umieszczenie koła kierownicy po środku deski rozdzielczej, co pozwala uzyskać większą wszechstronność przedziału pasażerskiego.

 

XchangE ma być alternatywą dla długodystansowych podróży pociągiem, autobusem czy samolotem.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »