Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Renault Megane R.S. 275 Trophy – więcej mocy, więcej charakteru

Meganews

Najbardziej sportowe Megane w gamie zyskało nowy wygląd i kilka technicznych udoskonaleń.


Jedna z najważniejszych modyfikacji dotyczy 2-litrowej jednostki napędowej. Konstruktorzy z Renault Sport zwiększyli jej moc o 10 KM do łącznie 275 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 360 Nm i jest dostępny w szerokim zakresie od 3 000 do 5 000 obr./min.

 

Ciekawie prezentuje się również tytanowy układ wydechowy, stworzony we współpracy z firmą Akrapovic. Zastosowanie tytanu pozwoliło na zmniejszenie masy auta, natomiast fani sportowego brzmienia docenią specyficzny, chrapliwy dźwięk wydobywający się z końcówek wydechu.

 

Podczas prac nad Megane R.S. 275 Trophy, specjaliści z Renault połączyli również siły z firmą Öhlins – jednym ze światowych liderów w produkcji amortyzatorów. W efekcie opracowano regulowane amortyzatory „Öhlins Road&Track” ze stalowymi sprężynami, które można zamówić opcjonalnie. Dopłaty nie wymaga za to zawieszenie typu Cup.

 

Rasowy charakter Megane R.S. 275 Trophy dodatkowo podkreślają takie elementy, jak specjalne oznakowanie „Trophy” na przedniej listwie i na bokach nadwozia oraz pasek z motywem szachownicy przy dolnych krawędziach drzwi przednich.

 

Z kolei wewnątrz znalazły się fotele kubełkowe Recaro z tapicerką skórzaną łączoną z alcantarą i czerwonymi przeszyciami, zdobiącymi również tylną kanapę.  Pozostałe sportowe ozdobniki to m.in. kierownica pokryta alcantarą i przeszyta czerwonymi nićmi czy sportowa gałka dźwigni zmiany biegów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »