Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Regeneracja podzespołów samochodowych – tak czy nie?

Meganews

Gdy potrzebne są części zamienne do samochodu, kierowca staje przed wyborem oryginalnego sprzętu bądź odpowiedniego zamiennika. Kupujący często zapominają o jeszcze jednej opcji a mianowicie o regeneracji podzespołów. Czy warto z niej skorzystać i czy można mieć zaufanie do regenerowanych części samochodowych?

 

Dlaczego regeneracja?

Chociaż wielu wydaje się, że regeneracja części samochodowych to dość nowa usługa, to jednak jest ona praktycznie tak stara, jak dzieje motoryzacji. W początkowych latach jej rozwoju był to praktycznie jedyny sposób na naprawę pojawiających się problemów.

Obecnie usługa ta nadal jest popularna, ale z nieco innych powodów – głównym jest cena. Zregenerowany podzespół nie jest tak drogi jak nowy. Do tego warto dodać względy ekologiczne, ponieważ podzespół nie jest wyrzucany, ale wykorzystywany jeszcze raz. Prawidłowo zregenerowane części działają praktycznie tak samo dobrze, jak nowe. Dodatkowo na takie podzespoły udzielana jest często gwarancja.

Warto jednak pamiętać, że regeneracji mogą być poddane tylko określone części, które nie są mocno zniszczone. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że niektórzy producenci respektują gwarancję jedynie w przypadku montażu części zregenerowanej w autoryzowanym zakładzie.

Co można poddać regeneracji?

Do regeneracji można oddać szereg różnego rodzaju części samochodowych, a są to między innymi: turbosprężarki, alternatory, pompy wtryskowe, wtryskiwacze, tłoki i cylindry, również elementy układu napędowego i zawieszenia, w tym amortyzatory, sprężyny, sworznie wahaczy, skrzynie biegów, drążki kierownicze czy półosie.

Regeneracja części Honda

Jeżeli interesują cię części do samochodów Hondy, Warszawa to miasto, gdzie możesz zregenerować je praktycznie bez żadnych problemów. To tutaj możesz zlecić usługę w licznych warsztatach samochodowych oraz w serwisach, także w ASO Honda w Warszawie. Stolica jest pełna serwisów, które prowadzą regenerację części samochodowych. Wybierz kilka z nich, a następnie skontaktuj się z nimi, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące cen.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »