Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Regeneracja podzespołów samochodowych – tak czy nie?

Meganews

Gdy potrzebne są części zamienne do samochodu, kierowca staje przed wyborem oryginalnego sprzętu bądź odpowiedniego zamiennika. Kupujący często zapominają o jeszcze jednej opcji a mianowicie o regeneracji podzespołów. Czy warto z niej skorzystać i czy można mieć zaufanie do regenerowanych części samochodowych?

 

Dlaczego regeneracja?

Chociaż wielu wydaje się, że regeneracja części samochodowych to dość nowa usługa, to jednak jest ona praktycznie tak stara, jak dzieje motoryzacji. W początkowych latach jej rozwoju był to praktycznie jedyny sposób na naprawę pojawiających się problemów.

Obecnie usługa ta nadal jest popularna, ale z nieco innych powodów – głównym jest cena. Zregenerowany podzespół nie jest tak drogi jak nowy. Do tego warto dodać względy ekologiczne, ponieważ podzespół nie jest wyrzucany, ale wykorzystywany jeszcze raz. Prawidłowo zregenerowane części działają praktycznie tak samo dobrze, jak nowe. Dodatkowo na takie podzespoły udzielana jest często gwarancja.

Warto jednak pamiętać, że regeneracji mogą być poddane tylko określone części, które nie są mocno zniszczone. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że niektórzy producenci respektują gwarancję jedynie w przypadku montażu części zregenerowanej w autoryzowanym zakładzie.

Co można poddać regeneracji?

Do regeneracji można oddać szereg różnego rodzaju części samochodowych, a są to między innymi: turbosprężarki, alternatory, pompy wtryskowe, wtryskiwacze, tłoki i cylindry, również elementy układu napędowego i zawieszenia, w tym amortyzatory, sprężyny, sworznie wahaczy, skrzynie biegów, drążki kierownicze czy półosie.

Regeneracja części Honda

Jeżeli interesują cię części do samochodów Hondy, Warszawa to miasto, gdzie możesz zregenerować je praktycznie bez żadnych problemów. To tutaj możesz zlecić usługę w licznych warsztatach samochodowych oraz w serwisach, także w ASO Honda w Warszawie. Stolica jest pełna serwisów, które prowadzą regenerację części samochodowych. Wybierz kilka z nich, a następnie skontaktuj się z nimi, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące cen.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Kompakt, SUV, a może auto rodzinne?A czy wiesz, że wcale nie musisz wybierać? Wystarczy, że wybierzesz Alfę Romeo Stelvio i zaczniesz rozkoszować się możliwościami, jakie może dać Ci to niezwykłe auto. Model łączy w sobie wszystko, co niezbędne: świetnie się prowadzi, jest przestronne i wygodne, a do tego posiada ciekawe rozwiązania techniczne. Zapij pasy i […]

Komentarzy: 0 skomentuj »