Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ranking bezawaryjności GTU – kilka wniosków

Meganews

Przedstawiony przez niemieckich specjalistów ranking bezawaryjności to  niezależna prognoza na sezon 2014/2015. Jakie wnioski można wyciągnąć, poza oczywiście najbardziej listą najbardziej niezawodnych samochodów, z badania niemieckiego stowarzyszenia GTU? Oto kilka rzeczy, na które powinno zwrócić się uwagę przy okazji przeglądania wyników rankingu.

 

 

Wszystkie auta się starzeją

Jest to wniosek najbardziej oczywisty, ale również taki, który może najłatwiej umknąć komuś, kto chce nabyć auto na rynku wtórnym. Zawsze – mimo dobrych wyników m.in. aut Toyoty w kategoriach 6-7 oraz 8-9 – najbezpieczniej będzie kupić auto młodsze, mniej wyeksploatowane. Być może jest to truizm, jednak kto z nas nie myślał kiedyś, by w zamian za niższą cenę zdecydować się na auto ze starszego rocznika? No właśnie.

 

141899300856436600

Niektóre auta są ponadczasowe… niestety

Jak widać w rankingu, niektóre samochody przekraczają wartości swoich kategorii wiekowych, co nie świadczy o nich zbyt dobrze. Dwuletnie Renault Megane może być bardziej awaryjne niż pięcioletnie Audi A3, Toyota Prius i Mazda 3. A to tylko jeden przykład, by nie wspomnieć o bardzo słabych wynikach Peugeota 307. Jeżeli decydujesz się na poszukiwanie niezawodnego samochodu wśród aut używanych, warto zapoznać się z podobnymi raportami i na wstępie pożegnać się z sentymentem do konkretnej marki. Czasem warto zmienić przyzwyczajenia lub stereotypy, aby na tym zyskać. Nie chcesz przecież, by rok, w którym kupiłeś auto, był ostatnim rokiem jego funkcjonowania…

Żeby nie popełnić złego wyboru zapoznaj się z poniższą infografiką, gdzie w przejrzysty, graficzny sposób przedstawiliśmy częściowe wyniki raportu dla samochodów kompaktowych. Przy zakupie nowego samochodu, warto mieć w głowie te dane i nie dać się zwieść pachnącym nowością modelom, które mogą Cię potem nieprzyjemnie zaskoczyć.

 

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »