Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Q50 Eau Rouge – ponad 500 KM?

Meganews

Infiniti zaprezentowało w Detroit koncept Q50 Eau Rouge, który w wersji przeznaczonej do produkcji seryjnej mógłby mieć silnik o mocy ponad 500 KM.
Infiniti Q50 Eau Rouge charakteryzuje opracowane specjalnie dla tej wersji nadwozie z włókna węglowego o niskim, opływowym profilu oraz luksusowy kokpit. W oczy rzucają się również nadkola, które są o 10 mm szersze od standardowych.

 

„Q50 Eau Rouge zdradza język stylistyczny, który prawdopodobnie zastosujemy w przyszłych modelach sportowych na jeszcze większą skalę. Gdyby Infiniti podjęło decyzję o produkcji limitowanej serii tego modelu, to prawdopodobnie miałby on moc ponad 500 KM,” powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Limited.

 

Najważniejszymi elementami Infiniti Q50 Eau Rouge są: przednia kratka wlotu powietrza, tylny dyfuzor i spojlery progowe (wszystkie wykonane z włókna węglowego), dach i obudowy lusterek bocznych również z włókna węglowego, kute, 21-calowe felgi aluminiowe oraz podwójny, sportowy wydech i zintegrowany tylny spojler.

 

Aby zharmonizować wnętrze z elementami nadwozia, włókno węglowe zastosowano również w kabinie pasażerskiej. Z karbonu wykonano obicia drzwi i konsolę centralną. Inspiracje Formułą 1 widać ponadto w łopatkach zmiany biegów, znajdujących się przy sportowej kierownicy obszytej materiałem o optymalnie zwiększonej przyczepności.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Sportowa jazda w codziennych warunkach? Z Abarthem to możliwe! Nowe modele 595 zachwycają rozwiązaniami, które w prostej linii nawiązują do rajdowej przeszłości Skorpiona. Teraz każdy może poczuć za kółkiem więcej doznań – wystarczy tylko dać się nieco ponieść.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Szukasz opon, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach? A może zależy ci na ponadprzeciętnej jakości wykonania i trwałości gwarantowanej na długie lata? Mamy to, czego szukasz.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby zmienić pracę na taką, która nie będzie dla Ciebie smutną koniecznością, ale powodem do dumy? Zajęciu, które będzie jednocześnie pomagało rozwijać Twoje pasje i dawało Ci codzienną porcję satysfakcji?

Komentarzy: 0 skomentuj »