Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Q50 Eau Rouge – ponad 500 KM?

Meganews

Infiniti zaprezentowało w Detroit koncept Q50 Eau Rouge, który w wersji przeznaczonej do produkcji seryjnej mógłby mieć silnik o mocy ponad 500 KM.
Infiniti Q50 Eau Rouge charakteryzuje opracowane specjalnie dla tej wersji nadwozie z włókna węglowego o niskim, opływowym profilu oraz luksusowy kokpit. W oczy rzucają się również nadkola, które są o 10 mm szersze od standardowych.

 

„Q50 Eau Rouge zdradza język stylistyczny, który prawdopodobnie zastosujemy w przyszłych modelach sportowych na jeszcze większą skalę. Gdyby Infiniti podjęło decyzję o produkcji limitowanej serii tego modelu, to prawdopodobnie miałby on moc ponad 500 KM,” powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Limited.

 

Najważniejszymi elementami Infiniti Q50 Eau Rouge są: przednia kratka wlotu powietrza, tylny dyfuzor i spojlery progowe (wszystkie wykonane z włókna węglowego), dach i obudowy lusterek bocznych również z włókna węglowego, kute, 21-calowe felgi aluminiowe oraz podwójny, sportowy wydech i zintegrowany tylny spojler.

 

Aby zharmonizować wnętrze z elementami nadwozia, włókno węglowe zastosowano również w kabinie pasażerskiej. Z karbonu wykonano obicia drzwi i konsolę centralną. Inspiracje Formułą 1 widać ponadto w łopatkach zmiany biegów, znajdujących się przy sportowej kierownicy obszytej materiałem o optymalnie zwiększonej przyczepności.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Ford Fiesta 2012 i Ford Fiesta 2013 to jedne z najpopularniejszych aut osobowych w Polsce. Nic dziwnego – zarówno stylistyka, jak i parametry oraz wyposażenie aut czynią z nich naprawdę komfortowego towarzysza podróży. Czym powinniśmy się sugerować, wybierając właściwą dla nas wersję Forda Fiesty? Warto popatrzeć na typowe cechy tego auta i ocenić na czym […]

Komentarzy: 0 skomentuj »