Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Porsche Panamera Exclusive Series – luksus w sportowym wydaniu

Meganews

Porsche prezentuje limuzynę Panamera Exclusive Series. Limitowana do 100 egzemplarzy odmiana bazuje na modelu Panamera Turbo S Executive z przedłużonym rozstawem osi.

 


W modelu Exclusive Series, Porsche po raz pierwszy wprowadza dwukolorowe malowanie nadwozia: czarny odcień deep black metallic kontrastuje z kasztanowym lakierem chestnut brown metallic, pokrywającym karoserię poniżej klamek. Co ciekawe, każdy ze 100 egzemplarzy jest lakierowany ręcznie. Wyrafinowaną koncepcję kolorystyczną uzupełniają czarne przednie wloty powietrza oraz 20-calowe obręcze Sport Classic.

Z eleganckim nadwoziem koresponduje luksusowo wykończone wnętrze. Wszystkie fotele i dolne panele drzwi pokrywa miękka, ręcznie cięta skóra firmy Poltrona Frau. Z kolei górne elementy paneli drzwi ozdabia czarna skóra nappa. Wybrane elementy mają kontrastujące, kasztanowe obszycia, inspirowane kolorystyką karoserii. Do dwukolorowego malowania nawiązują również nietypowe inkrustacje kokpitu i drzwi – klasyczne, orzechowe drewno przechodzi płynnie w lakier fortepianowy.

Wizytówką limuzyny Panamera Exclusive Series są ręcznie malowane emblematy Porsche Exclusive na błotnikach oraz umieszczona na desce rozdzielczej tabliczka znamionowa z numerem seryjnym danego egzemplarza.

Przy okazji debiutu modelu Panamera Exclusive Series swoją premierę świętuje nowy system rozrywki dla pasażerów tylnych foteli – Rear Seat Entertainment System Plus, należący do standardowego wyposażenia limitowanej edycji. Obejmuje on dwa ekrany dotykowe o przekątnej 10,1 cali każdy, wbudowaną kamerę oraz zintegrowany odtwarzacz DVD. System multimedialny dysponuje też dostępem do Internetu. Za odtwarzanie dźwięku odpowiadają słuchawki bezprzewodowe lub najwyższej klasy nagłośnienie przestrzenne firmy Burmester.

Opcjonalnie Porsche oferuje nabywcom tego modelu dopasowany kolorystycznie zestaw 5 walizek. Każdą z nich zdobi wytłoczony herb Porsche oraz logo Exclusive Series.

Panamera Exclusive Series będzie również oferowana w Polsce.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Łożysko to najczęściej wykorzystywany element w maszynach i wszelkiego rodzaju mechanizmach. Jego rodzaje zależą od funkcji do których są przeznaczone, dlatego każde z nich ma inną budowę oraz działanie. Niektóre z łożysk doskonale przenoszą obciążenia promieniowe, aa zaś kolejne łatwo pracują z obciążeniem osiowym. Takich zastosowań można wymieniać wiele, dlatego warto wspomnieć, że właściwy dobór […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Coraz popularniejsze stają się wyjazdy zagraniczne organizowane samodzielnie, bez udziału biura podróży. Tego rodzaju wakacje to niesamowita przygoda, która pozwala na pełną swobodę – nie jesteśmy uzależnieni od innych uczestników wycieczek fakultatywnych czy programu przygotowanego przez organizatora wyjazdu. Wszystko odbywa się, jak chcemy i kiedy chcemy – nie mamy żadnych ograniczeń. Musimy jedynie pamiętać o […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Mówiąc o silnikach doładowanych w odróżnieniu od wolnossących, mamy zwykle na myśli jednostki turbodoładowane. Nie jest to jednak dokładnie to samo – w nowej Toyocie Yaris GRMN zastosowano sprężarkę z napędem mechanicznym. Czym się ona różni od turbosprężarki i jakie ma w stosunku do niej zalety?

Komentarzy: 0 skomentuj »