Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Piękny bo chiński – premiera Citroena DS 6WR

Meganews

Tytuł brzmi paradoksalnie, ale od pewnego czasu Państwo Środka stało się centrum najciekawszych motoryzacyjnych debiutów. Podczas salonu w Pekinie marka DS zaprezentuje SUV o nazwie DS 6WR, inspirowany prototypem Wild Rubis.


Najnowsze dzieło marki DS ma 4,55 m długości, 1,86 m szerokości i 1,61 m wysokości, a rozstaw osi to 2,73 m. DS 6WR korzysta z technologii Grip Control, która zapewnia skuteczne przeniesienie napędu w każdych warunkach bez konieczności odwoływania się do napędu na cztery koła.

 

Pod maską może znaleźć się jednostka napędowa 1.6 e-THP 160 lub 1.6 THP 200 z bezpośrednim wtryskiem sekwencyjnym zasilanym wysokociśnieniową pompą paliwową oraz z turbosprężarką typu Twin Scroll. Silniki współpracują z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów.

 

DS 6WR został zaprojektowany w Paryżu, jednak będzie jednym z filarów strategii rozwoju marki DS w Chinach. Po DS5 wprowadzonym do sprzedaży we wrześniu 2013 roku i DS 5LS, który na rynek trafił pod koniec marca, DS 6WR będzie trzecim już DS produkowanym w Chinach w fabryce w Shenzhen. DS 6WR zostanie wprowadzony na rynek pod koniec roku i w pierwszej kolejności trafi do klientów Państwa Środka.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: