Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Pięć faktów na temat nowego Lamborghini Huracán STO

Meganews

Niezwykłe osiągi Huracán STO zawdzięcza wielu wybiegającym w przyszłość rozwiązaniom konstrukcyjnym. Ograniczyliśmy się do pięciu z nich.

1. COFANGO, rozwiązanie unikatowe dla Lambo

Termin Cofango wywodzi się z połączenia dwóch włoskich słów: cofano (maska) i parafango (błotnik). Słowo powstało w celu opisania rozwiązania konstrukcyjnego, w którym maska, błotniki i przedni zderzak są zintegrowane. Ten innowacyjny układ, stworzony przez inżynierów Lamborghini, sięga jeszcze do modeli Lamborghini Miura i nowszego Sesto Elemento, a w STO jest wykonany w całości z bardzo lekkiego włókna węglowego. Klucz do otwierania zamków w Cofango w STO jest wyjątkowy: został opracowany przez zespół R&D i wykonany w technikce druku 3D.

2. Dynamiczny pit stop w zaledwie trzy sekundy

Niewiele można zmienić w trzy sekundy. Trzy nowe tryby jazdy – STO (normalna jazda), Trofeo (tryb wyścigowy) i Pioggia (deszcz lub mokro) – błyskawicznie dostosowują konfigurację samochodu do wymagających warunków jazdy. Huracán STO pozwala kierowcy doświadczyć dynamicznego pit stopu, jakby był tam zespół mechaników!

3. Trzy razy wokół ziemi podczas testów symulacyjnych

Zespół badawczo-rozwojowy Lamborghini przed rozpoczęciem testów drogowych modelu Huracán STO przejechał dystans odpowiadający trzykrotnej trasie dookoła Ziemi w testach symulacyjnych. Najnowocześniejsze symulatory pozwoliły inżynierom Lamborghini zaoszczędzić czas etapu kontroli jakości poprzez sprawdzenie, czy każdy z podzespołów samochodu w pełni spełnia normy na różnych etapach rozwoju, certyfikacji i testów.

4. 2750 komponentów potrzebnych do wykonania STO

„Czy chcesz zbudować Huracana STO 1-1?”. Będzie to wymagało dużo cierpliwości, ponieważ do jego zbudowania potrzeba ponad 2750 komponentów.

5. Połączona telemetria dzięki 25 000 liniom kodu

Huracán STO wprowadza zaawansowany, skomunikowany system telemetryczny, w którym połączenie między samochodowymi kamerami pokładowymi Connected Cloud Lamborghini i App Lamborghini UNICA pozwala, przekształcić aplikację przeznaczoną dla klientów Lamborghini tak, aby mogli poczuć się prawdziwymi inżynierami torowymi. Rozwój tej technologii w aplikacji Lamborghini UNICA wymagał ponad 25 000 linii kodu.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: