Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Peugeot Exalt – w skórze rekina

Meganews

Koncept Exalt to stylowe, czterodrzwiowe coupe będące bezpośrednią kontynuacją projektu Onyx, który zadebiutował w Paryżu w 2012 roku.


Exalt stanowi zapowiedź przyszłych kanonów stylistycznych marki. Samochód o długości 4,73 m i wysokości 1,31 m wyróżnia się atletycznym nadwoziem i przestronnym wnętrzem mogącym swobodnie pomieścić czterech pasażerów i ich bagaże.

 

W konstrukcji zewnętrznego poszycia tego modelu wykorzystano surową stal oraz strukturę przypominającą skórę rekina. Z kolei kabina pasażerska została wykończona skórą i drewnem przeplatanym z elementami wykonanymi ze stali. Na pokładzie znalazło się również miejsce kierowcy zaprojektowane według koncepcji Peugeot i-Cockpit, potęgujące futurystyczny styl konceptu.

 

Źródłem napędu jest układ Hybrid4 obejmujący jednostkę spalinową oraz silnik elektryczny – łączna moc zestawu to 340 KM.

 

Peugeot zaprezentuje premierowo swój nowy samochód koncepcyjny podczas Salonu Samochodowego w Pekinie, który odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia 2014.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »