Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Peugeot i blog CzasGentlemanow.pl piętnują złe maniery na polskich ulicach

Meganews

10 sposobów na złe parkowanie. Peugeot i bloger piętnują złe maniery na polskich ulicach. Przepis na na wygodne i bezpieczne drogi to nie tylko miliardy wydawane na poprawę infrastruktury i coraz surowsze kary za niebezpieczną jazdę. Prawdziwą zmianę należy zacząć od nas samych.


Ułatwienia jakie proponuje nowy PEUGEOT 308 SW w zakresie parkowania stanowiły punkt wyjścia do tematu. Pakiet park Assist II generacji zastosowany w debiutującej na rynku odmianie kombi, pozwalają na manewry równoległego wjazdu i wyjazdu na miejsce do parkowania, ale także manewr prostopadły.

 

Prawidłowe parkowanie to podstawa kulturalnej jazdy i szacunku do innych użytkowników dróg. Dlaczego niemal codziennie, kierowcy, piesi i rowerzyści mają do czynienia z ewidentnymi brakami w umiejętnościach parkowania. A może chodzi nie tylko o umiejętności?

Łukasz Kielban, autor bloga CzasGentlemanow.pl, piętnuje „10 sposobów na złe parkowanie”. Metody powszechnie stosowane nie tylko przez tzw. piratów drogowych.

 

Oto lista parkingowych „grzechów głównych”.

 

1. Nagły atak parkowania

Auto przed Tobą dziwnie się zachowuje? To zwalnia, to przyspiesza. W końcu włącza kierunkowskaz i zaczyna manewr. No tak, wolne miejsce parkingowe. Wiesz, że masz do czynienia z „nagłym atakiem parkowania”.

 

2. Na chciwego.

Ten typ zazwyczaj parkuje, gdy wokół jest jeszcze pusto. I aż kusi by zaparkować gdzie bądź. Kilka godzin później pod adresem takiego kierowcy wysyłamy jak najgorsze życze-nia.

 

3. Na miłośnika przestrzeni.

Mijasz równo ustawione auta i dostrzegasz wolne miejsce. Podjeżdżasz bliżej i okazuje się, że stoi tam on – miłośnik przestrzeni, zajmując jedno miejsce… i część sąsiedniego.

 

4. „You shall not pass!”

Skrajny przypadek ignorancji to ustawienie auta na przejściu dla pieszych. Niestety, taki widok można spotkać w niejednym polskim mieście.

 

5. Nie będziesz miał lepiej ode mnie

Zostawienie samochodu blokującego inne, zaparkowane auta? To możliwe, i jest to praktyka znana z zatłoczonych miast. Wymaga jednak odpowiedniego poziomu kultury i empatii – np. zostawienia samochodu na luzie, by można go było przepchać. Na naszych ulicach zazwyczaj ten typ parkowania występuje w uproszczonej wersji. Pozostaje dzwonić do odpowiednich służb.

 

6. „Ja tylko na moment”

Zablokowany wyjazd, brama, a nawet wejście do sklepu? Pewnie kierowca zatrzymał się na chwilkę. Odliczamy… odliczamy…

 

7. Chwilowe kalectwo

Miejsce dla niepełnosprawnych stanowi wielką pokusę. Niektórzy jej ulegają. Skrajnie potępiamy.

 

8. „To nie ja!”

Widok świeżo zarysowanego auta to smutny widok. Otuchy mogła by dodać karteczka z numerem telefonu od winowajcy. To niestety rzadki widok.

 

9. Każde miejsce dobre

Każde miejsce do zaparkowania jest dobre. Zwłaszcza na zatłoczonych parkingach cen-trów handlowych. Auta ustawione w bocznych alejkach potrafią utrudnić lub zablokować ruch dziesiątków aut.

 

10. Chodniki dla rowerów!

Polskie miasta jeszcze nie są wypełnione ruchem rowerowym. A ścieżki bywają puste. To nie lada pokusa dla kierowcy szukającego miejsca parkingowego. Jest spore prawdopo-dobieństwo, że odjedzie już bez lusterek.

 

 

Następnym razem gdy przemknie przez głowę myśl „pójścia na skróty”, niech przypomni nam się ta lista parkingowych grzechów. Jak przypomina Kielban: „Człowiek z klasą potrafi bowiem zrezygnować z komfortu uzyskanego cudzym kosztem. W dobrym parkowaniu nie chodzi tylko o umiejętność parkowania, ale też o wyczucie i empatię.”

 

Akcja „Gentleman na drodze” zainicjowana przez Peugeot Polska i blog CzasGentlema-now.pl rozpoczęła się w maju tego roku. Jej celem jest podniesienie kultury jazdy polskich kierowców.

Do tej pory na blogu CzasGentlemanow.pl ukazały się już publikacje dotyczące savoir-vivre’u, a także największego wroga kierowcy i gentlemana – pośpiechu.

Aby otrzymywać bezpłatny biuletyn akcji „Gentleman na drodze” wystarczy odwiedzić stronę www.gentlemannadrodze.pl i zostawić swój adres e-mail.

Link do publikacji: http://czasgentlemanow.pl/2014/06/10-sposobow-zle-parkowanie/

Strona akcji: www.gentlemannadrodze.pl

 

 

 

 

Nowy Peugeot 308 SW z Park Assist II generacji

Nowy Peugeot 308 SW, który debiutuje na polskim rynku proponuje II generację systemu wspomagającego parkowanie. Pakiet Park Assist stanowi system automatycznego parkowania samochodu równolegle ( wjazd i wyjazd ) oraz prostopadle ( nowość w gamie ). Pakiet uzupełniony jest m.in. monitoringiem martwego pola w lusterkach bocznych.

 

Łukasz Kielban, CzasGentlemanow.pl

CzasGentlemanow.pl od trzech lat promuje bycie świadomym i eleganckim mężczyzną z klasą. Około 60 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie znajduje na blogu informacje z zakresu savoir-vivre’u, męskiej elegancji, dbania o siebie, historii czy męskich gadżetów. Jego autor, historyk z wykształcenia, a prywatnie mąż i ojciec, obrał sobie misję inspirowania mężczyzn do pracy nad sobą i relacjami z bliskimi. Łukasz Kielban jest zaliczany do grona najbardziej wpływowych blogerów w Polsce.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »