Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Peugeot 508 – polska premiera

Manders

Na polskim rynku debiutuje nowy Peugeot 508. Samochód przeszedł ewolucję stylistyczną i technologiczną, a także otrzymał nowe jednostki napędowe.

 


Zmiany generacyjne widoczne są przede wszystkim w przednim pasie nadwozia, w którym znalazła się nowa, bardziej pionowa osłona chłodnicy. Podobna stylizacja przedniej części nadwozia znajdzie swoją kontynuację w przyszłych modelach marki. W wyższych wersjach wyposażeniowych przednie reflektory, w tym światła do jazdy dziennej, kierunkowskazy i światła przeciwmgielne, wykonane są w całości w technologii LED. W wersji sedan tył zwraca uwagę bardziej uporządkowaną bryłą, a zmieniony tylny zderzak wyraźnie odróżnia się od bagażnika. Równocześnie nowy Peugeot 508 zyskał 38 mm długości, z czego 16 mm przypadło na zwis przedni (to samo dotyczy wersji SW), a 22 mm na zwis tylny.

 

 

Także wnętrze nowego Peugeot 508 uległo zmianie. Już od wersji Active deska rozdzielcza wyposażona jest w standardzie w zintegrowany, 7-calowy ekran dotykowy obsługujący większość funkcji. Przyciski skrótów do głównych opcji menu – nawigacji, klimatyzacji, radia, multimediów, itp. – są bezpośrednio dostępne pod dotykowym ekranem na desce rozdzielczej. Wbudowany ekran dotykowy i umieszczone na nim przyciski pozwoliły zmniejszyć liczbę przełączników na centralnej konsoli deski rozdzielczej i wygospodarować w niej miejsce na nowy zamykany schowek.

W wyposażeniu znalazły się dwa nowe elementy: system kontroli martwego pola w lusterkach i kamera cofania, z której kolorowy obraz jest wyświetlany na ekranie dotykowym. Nowy Peugeot 508 posiada także większe możliwości dostępu do usług mobilnych.

 

 

Nowością w gamie jednostek napędowych jest konstrukcja 1.6 THP o mocy 165 KM. Silnik spełnia wymogi normy Euro 6 i współpracuje z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach lub z nową, automatyczną skrzynią 6-biegową. Ofertę silników benzynowych uzupełnia motor 1.6 VTi współpracujący ze zautomatyzowaną przekładnią 6-biegową.

Dodatkowo, nowy Peugeot 508 może być wyposażony w następujące silniki wysokoprężne:

– 1.6 e-HDi 115, współpracujący z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach lub ze zautomatyzowaną skrzynią biegów o 6 przełożeniach.

– 2.0 HDi 140, współpracujący z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach.

– 2.0 HDi 160, dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach.

 

Technologia BlueHDi (Euro6) została zastosowana w dwóch jednostkach napędowych, dostępnych od momentu wprowadzenia na rynek nowego modelu Peugeot 508:

– Silnik 2.0 BlueHDi 150 z manualną przekładnią 6-biegową charakteryzuje się emisją CO2 na poziomie 105 g/km.

– Nowa wersja 2.0 BlueHDi 180 w odmianie sedan gwarantuje emisję CO2 na poziomie 111 g /km, co stanowi jeden z najlepszych kompromisów jeżeli chodzi stosunek mocy do zużycia paliwa w tym segmencie.

Z okazji Polskiej premiery nowego Peugeot 508 / 508 SW samochód zadebiutuje w specjalnej ofercie z 5-letnią gwarancją i limitem do 100 tysięcy kilometrów. Ceny nowego modelu rozpoczynają się od 81 000 zł.

źródło: MotoTarget

Manders

Manders

Artykułów: 2

Od 2005 redaktor, tłumacz, fotografik motoryzacyjny. Dzień w dzień na posterunku. Tu może pozwolić sobie na odrobinę dystansu do wszystkiego, co jeździ po naszych drogach.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »