Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Czy opłaca się kupować części samochodowe przez Internet?

Meganews

Zakup części samochodowych przez Internet cieszy się coraz większą popularnością i już od dawna przekonuje większą liczbę klientów niż tradycyjny model kupowania.

 

Sklep tradycyjny vs Internet

Przeciwnicy zakupów on-line twierdzą, że tego typu transakcje są ryzykowne – nie widzimy tego, co kupujemy, możemy polegać jedynie na zdjęciach, możemy pomylić produkty i zamówić część do innego modelu samochodu, przez co narażamy się na dodatkowe koszty. Ponadto w sieci jest większe ryzyko trafienia na nieuczciwego sprzedawcę, wystawiającego produkt niezgodny z opisem. Czy to oznacza, że powinniśmy unikać zakupów części samochodowych przez Internet?

Zdecydowanie NIE. Choć mogłoby się wydawać, że kupowanie przez Internet obarczone jest ryzykiem, lista korzyści jest znacznie dłuższa. Przede wszystkim, sprawdzone sklepy motoryzacyjne to gwarancja, że zakup przebiegnie pomyślnie. Najlepiej korzystać z usług sklepów autoryzowanych, takich jak np. Motochemia, gdzie kupimy części samochodowe do konkretnego modelu samochodu. Motochemia, oprócz sklepu Internetowego, ma również punkty stacjonarne w Krakowie.

Dlaczego warto kupować części samochodowe przez Internet?

W sklepach Internetowych można kupić praktycznie wszystko to, co dostępne jest w punktach stacjonarnych. Branża motoryzacyjna nie jest w tym wypadku wyjątkiem.

Atrakcyjniejsze ceny online

Części samochodowe kupowane przez Internet w wielu przypadkach mogą być o kilka, a nawet kilkadziesiąt złotych tańsze od podobnych produktów, kupowanych w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Motoryzacyjne sklepy internetowe nie muszą płacić za wynajmowanie powierzchni handlowej czy reklamę, co powoduje, że mają znacznie niższe koszty funkcjonowania. Dzięki temu mogą zaoferować niższe ceny na swój asortyment – płyny eksploatacyjne, oleje silnikowe, klocki hamulcowe, wycieraczki i wiele innych produktów. Internetowe sklepy motoryzacyjne często udzielają także dodatkowych zniżek i rabatów, a od wyższej kwoty zamówienia dostawa jest zazwyczaj gratis.

Oszczędność czasu

Zakupy przez Internet to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu, ponieważ zaopatrzymy się bez wychodzenia z domu. Niektóre sklepy motoryzacyjne oferują swoim klientom możliwość ekspresowej dostawy nawet z dnia na dzień. Ponadto kupujący może zamówione części odebrać w jednym z oferowanych przez sklep punktów stacjonarnych, bez stania w kolejce. Kupując części samochodowe online, mamy też możliwość wyboru formy płatności – można zapłacić przelewem wcześniej lub dopiero przy odbiorze.

zakupy-przez-internet

Szeroki asortyment

Kolejnym plusem zakupów przez Internet jest szeroki asortyment. W dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych możemy znaleźć części do prawie wszystkich marek samochodów. Wiele osób ceni sobie również wygodę wykonywania zakupów przez Internet. Produkty mogą być wyszukiwane po nazwie, parametrach, dostępności czy konkretnych modelach samochodów. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego produktu zawsze mamy możliwość zadzwonienia na infolinię i skonsultowania swojego wyboru ze sprzedawcą.

Możliwość zwrotu

Części samochodowe zakupione przez Internet możemy bez problemu zwrócić. Jeżeli danych produkt nie pasuje do naszego samochodu lub po prostu nie spełnia naszych oczekiwań, wystarczy go odesłać pod wskazany adres, a my otrzymamy zwrot pieniędzy.

Zakupy części samochodowych w sieci – na co uważać?

Jak widać, zalet kupowania części przez Internet jest wiele. Decydując się na taką formę zakupów, trzeba jednak zachować ostrożność i kupować produkty tylko z pewnego źródła, by nie paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Pamiętajmy, że w sieci nie musimy się spieszyć, możemy na spokojnie zapoznać się z opisem produktu i parametrami, poszukać opinii na forach Internetowych i na tej podstawie dokonać zakupu.

Powszechny dostęp do Internetu sprawia, że każdy ma możliwość robienia zakupów motoryzacyjnych o dowolnej porze dnia i nocy. Dodając do tego szereg zalet, takich jak oszczędność czasu, pieniędzy, szeroki wybór produktów, nikogo nie powinien dziwić fakt, że klienci coraz częściej wybierają Internet jako źródło zakupów części motoryzacyjnych.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »