Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Opel Cascada Supreme gotowy do wiosennej jazdy

Meganews

Najprzyjemniejszy sposób na podróżowanie topless: Cascada w specjalnej stylizacji Supreme

Wiosna to czas kabrioletów. Opel Cascada pozwala cieszyć się słońcem, a w razie kwietniowego deszczu zamykanie materiałowego dachu trwa tylko 17 sekund. Imponujący kabriolet z czteromiejscowym wnętrzem i odpowiednio pojemnym bagażnikiem jest teraz dostępny jako Cascada Supreme z subtelnymi dodatkami stylizacyjnymi. Wszystkie detale i kolory Cascady Supreme zostały starannie do siebie dopasowane. Kabriolet dla dbających o styl kierowców można zamówić w kolorze czerwonym („Absolute Red”), białym („Summit White”) lub czarnym („Mineral Black”). Do każdego z tych kolorów doskonale pasuje czarna listwa na osłonie chłodnicy, czerń bocznych lusterek oraz dwukolorowy wzór 20‑calowych obręczy kół ze stopów lekkich. Estetykę wykończenia drzwi i kokpitu podkreślono czerwonymi szwami, harmonizującymi z czarnym lakierem fortepianowym na detalach wnętrza i trzyramiennej kierownicy. Jak zwykle w Oplu nie mogło zabraknąć ergonomicznych foteli z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), zapewniających maksymalny komfort za kierownicą dzięki elektryczno-pneumatycznemu podparciu kręgosłupa lędźwiowego oraz wysuwanemu podparciu ud. W Cascadzie Supreme fotele są pokryte wysokogatunkową skórą łączoną charakterystycznymi czerwonymi szwami.

Opel Cascada to kabriolet do codziennej jazdy i na każdą porę roku — wysokiej jakości tekstylny dach z izolacją akustyczną skutecznie tłumi szum wiatru. W przeciwieństwie do wielu innych kabrioletów w Cascadzie można swobodnie rozmawiać w czasie jazdy lub słuchać muzyki… na przykład „Czterech pór roku” Vivaldiego. Dach można zamknąć za naciśnięciem przycisku, nawet w czasie jazdy (do 50 km/h).

Cascada jest też wyposażona w szereg systemów wspomagających kierowcę: alarm przedkolizyjny, asystent pasa ruchu i system ostrzegania o pojeździe w martwym polu zwiększają bezpieczeństwo, a system rozpoznawania znaków drogowych, asystent świateł drogowych i asystent parkowania z funkcją wykrywania miejsca do parkowania ułatwiają życie. Kierowca i pasażerowie mogą także korzystać z najlepszych opcji łączności za pośrednictwem osobistego opiekuna kierowcy, czyli systemu Opel OnStar, który oferuje punkt dostępu do Internetu Wi‑Fi[1] oraz inne usługi, takie jak rezerwacja pokoju w hotelu[2] i wyszukiwanie dogodnego parkingu[3].

Gama silników benzynowych obejmuje jednostki od 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM (zużycie paliwa według NEDC: 8,7 l/100 km w cyklu miejskim; 5,5 l/100 km poza miastem; 6,7 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 154 g/km) do 1.6 Direct Injection Turbo rozwijającej imponującą moc 147 kW/200 KM (zużycie paliwa według NEDC: 8,54 l/100 km w cyklu miejskim; 5,8 l/100 km poza miastem; 6,8 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 158 g/km). Sześciobiegowa przekładnia automatyczna jest dostępna z silnikiem 1.6 Direct Injection Turbo o mocy 125 kW/170 KM. Firma Opel oferuje także alternatywę wysokoprężną w postaci oszczędnego silnika 2.0 CDTI o mocy 125 kW/170 KM (zużycie paliwa według NEDC: 6,0 l/100 km w cyklu miejskim; 4,2 l/100 km w cyklu pozamiejskim; 4,9 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 129 g/km).

Ceny katalogowe Opla Cascady rozpoczynają się od 115 700 zł. Wersja Supreme jest dostępna w cenie od 126 600 zł. (Sugerowane ceny detaliczne z VAT w Polsce).

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna modelu Cascada może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

[1] Usługa bezprzewodowej łączności z Internetem, hotspot Wi-Fi jest niedostępna w Polsce w chwili publikacji niniejszej informacji.

[2] Przez Booking.com. Wymagane podanie adresu e‑mail i numeru karty kredytowej.

[3] Przez serwis Parkopedia.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »