Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Opel Astra OPC Extreme: wejdzie do produkcji…

Meganews

… jeśli się spodoba, a na to liczą przedstawiciele Opla.


Klientów ma przekonać pracujący pod maską 2-litrowy silnik turbo o mocy ponad 300 KM, będący najmocniejszą 4-cylindrową jednostką Opla, jaką kiedykolwiek produkowano. Inne „bonusy” to m.in. precyzyjna, 6-stopniowa manualna skrzynia biegów czy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

 

W nadwoziu wersji Extreme wykorzystano też wiele elementów z włókna węglowego. Ten bardzo wytrzymały, lekki materiał został zastosowany do wykonania aerodynamicznego tylnego błotnika, dyfuzora, przedniego spojlera, maski, usztywnienia zawieszenia, pokrywy silnika, całych kół oraz całego dachu.

 

Dodatkowo, Opel wyposażył model Extreme w 6-tłoczkowy układ Brembo z przednimi tarczami o średnicy 370 mm. Opony 245/35, specjalnie opracowane dla tego auta, również odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu doskonałych osiągów i oferują prawie tak dobrą przyczepność, jak w samochodzie wyścigowym. Poza tym, liczy się możliwość regulacji sprężyn i amortyzatorów.

IMG_4308

Jak przystało na prawdziwą drogową „wyścigówkę” z wnętrza usunięto tylne siedzenia i wstawiono klatkę bezpieczeństwa. Kierowca i pasażer zasiądą w specjalnie zaprojektowanych fotelach kubełkowych Recaro ze zintegrowanymi 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa Schroth.

 

Opel Astra OPC Extreme zadebiutował podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »