Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Opel Astra OPC Extreme: wejdzie do produkcji…

Meganews

… jeśli się spodoba, a na to liczą przedstawiciele Opla.


Klientów ma przekonać pracujący pod maską 2-litrowy silnik turbo o mocy ponad 300 KM, będący najmocniejszą 4-cylindrową jednostką Opla, jaką kiedykolwiek produkowano. Inne „bonusy” to m.in. precyzyjna, 6-stopniowa manualna skrzynia biegów czy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

 

W nadwoziu wersji Extreme wykorzystano też wiele elementów z włókna węglowego. Ten bardzo wytrzymały, lekki materiał został zastosowany do wykonania aerodynamicznego tylnego błotnika, dyfuzora, przedniego spojlera, maski, usztywnienia zawieszenia, pokrywy silnika, całych kół oraz całego dachu.

 

Dodatkowo, Opel wyposażył model Extreme w 6-tłoczkowy układ Brembo z przednimi tarczami o średnicy 370 mm. Opony 245/35, specjalnie opracowane dla tego auta, również odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu doskonałych osiągów i oferują prawie tak dobrą przyczepność, jak w samochodzie wyścigowym. Poza tym, liczy się możliwość regulacji sprężyn i amortyzatorów.

IMG_4308

Jak przystało na prawdziwą drogową „wyścigówkę” z wnętrza usunięto tylne siedzenia i wstawiono klatkę bezpieczeństwa. Kierowca i pasażer zasiądą w specjalnie zaprojektowanych fotelach kubełkowych Recaro ze zintegrowanymi 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa Schroth.

 

Opel Astra OPC Extreme zadebiutował podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Sportowa jazda w codziennych warunkach? Z Abarthem to możliwe! Nowe modele 595 zachwycają rozwiązaniami, które w prostej linii nawiązują do rajdowej przeszłości Skorpiona. Teraz każdy może poczuć za kółkiem więcej doznań – wystarczy tylko dać się nieco ponieść.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Szukasz opon, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach? A może zależy ci na ponadprzeciętnej jakości wykonania i trwałości gwarantowanej na długie lata? Mamy to, czego szukasz.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby zmienić pracę na taką, która nie będzie dla Ciebie smutną koniecznością, ale powodem do dumy? Zajęciu, które będzie jednocześnie pomagało rozwijać Twoje pasje i dawało Ci codzienną porcję satysfakcji?

Komentarzy: 0 skomentuj »