Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Opel Astra OPC Extreme na Geneva Motor Show

Meganews

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Opel przedstawi najnowszą Astrę OPC w wersji przeznaczonej do jazdy po drogach publicznych i torze wyścigowym.


Projekt ten jest kontynuacją koncepcyjnej Astry OPC X-treme przedstawionej w 2002 roku. Prezentowany dwanaście lat temu czerwony model OPC X-treme pozostał projektem studyjnym, natomiast nowy Extreme w barwach typowych dla samochodów sportowych Opla ma być podstawą do uruchomienia krótkoseryjnej produkcji.

 

Wersja OPC Extreme będzie najszybszym dopuszczonym do jazdy po drogach publicznych modelem Astry. W porównaniu z 280-konną Astrą OPC wprowadzoną na rynek w 2012 roku, odmiana Extreme wyróżnia się karbonowymi komponentami zmniejszającymi ciężar pojazdu. Wyposażenie obejmuje też zintegrowaną klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Przed rozpoczęciem produkcji nowy model będzie musiał jeszcze przejść jazdy testowe na w pełni otwartej przepustnicy oraz wyczerpujący program wytrzymałościowy na dystansie 10 000 kilometrów w trudnych warunkach toru Nordschleife.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »