Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Opel Astra OPC Extreme na Geneva Motor Show

Meganews

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Opel przedstawi najnowszą Astrę OPC w wersji przeznaczonej do jazdy po drogach publicznych i torze wyścigowym.


Projekt ten jest kontynuacją koncepcyjnej Astry OPC X-treme przedstawionej w 2002 roku. Prezentowany dwanaście lat temu czerwony model OPC X-treme pozostał projektem studyjnym, natomiast nowy Extreme w barwach typowych dla samochodów sportowych Opla ma być podstawą do uruchomienia krótkoseryjnej produkcji.

 

Wersja OPC Extreme będzie najszybszym dopuszczonym do jazdy po drogach publicznych modelem Astry. W porównaniu z 280-konną Astrą OPC wprowadzoną na rynek w 2012 roku, odmiana Extreme wyróżnia się karbonowymi komponentami zmniejszającymi ciężar pojazdu. Wyposażenie obejmuje też zintegrowaną klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Przed rozpoczęciem produkcji nowy model będzie musiał jeszcze przejść jazdy testowe na w pełni otwartej przepustnicy oraz wyczerpujący program wytrzymałościowy na dystansie 10 000 kilometrów w trudnych warunkach toru Nordschleife.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »