Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Oklejanie samochodów – co to jest i czy warto?

Meganews

W momencie, gdy na lakierze naszego samochodu wystąpią odpryski, zarysowania i uszkodzenia innego typu natychmiast myślimy o zmianie koloru, czy poprawieniu ogólnego wyglądu auta. Zastanawiamy się, wybrać dobrą jakość, czy ciąć koszty? Na jakie rozwiązanie zmiany koloru się zdecydować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli Państwu nasz tekst.

 

 

Czym jest oklejanie samochodów?

Oklejanie samochodów to nic innego jak zmiana ich koloru poprzez naklejenie specjalnej folii. Wszystko odbywa się przy użyciu odpowiedniego kleju, który we właściwych warunkach wiąże na tyle mocno, aby zapewnić trwałe połączenie i zapobiec odrywaniu się folii od karoserii auta. Proces oklejania wymaga znajomości techniki, a także właściwości folii, aby uniknąć jej uszkodzenia lub odklejenia..

Folia powinna być nakładana wyłącznie przez specjalistów, którzy na co dzień wykonują tego typu prace. Profesjonalne oklejenie samochodu nie jest możliwe w domowych warunkac. Decydując się na samodzielne oklejenie auta, narażasz się nie tylko na pogorszenie wyglądu auta, ale ryzykujesz uszkodzeniem lakieru.

Jakie zalety niesie za sobą oklejanie?

Dzięki oklejeniu auta profesjonalną folią, nie jesteśmy zmuszeni do ponownego lakierowania samochodu. Nie tylko zmniejsza to budżet, ale również daje większą swobodę w kwestii wyboru kolorów. Oklejanie folią jest znacznie tańsze, dlatego możemy sobie pozwolić na różne kombinacje kolorystyczne, a nawet umieszczenie wybranego logotypu, czy grafiki. Nie ogranicza nas nic poza wyobraźnią.

Celowo wspomnieliśmy o logotypie, ponieważ oklejone auto jest dobrym sposobem na reklamę usług. Umieszczając logo lub slogan swojej firmy w widocznym miejscu na karoserii działasz na korzyść swojej firmy! Przechodnie i inni kierowcy mimowolnie zwracają uwagę na to, co ich otacza – twoja reklama do nich trafia!

Folia używana do oklejania samochodów charakteryzuje się wysoką jakością, osoby postronne nie odróżnią auta malowanego od pokrytego folią! Efekt zależy również od profesjonalizmu wykonawcy. Zdecydowanie wybieraj najbardziej doświadczone firmy, które od lat funkcjonują w tej branży. Ponadto współpracując ze specjalistami, możesz liczyć na cenne uwagi i porady.

Oklejone auto można przywrócić do stanu pierwotnego. Zarówno folia, jak i sam proces oklejania lakieru auta nie uszkadza go. W momencie, gdy aktualny wzór, czy kolor nałożony na auto nie będzie Ci odpowiadał, możesz zlecić zdjęcie folii i pozostawienie auta w pierwotnym stanie, lub nałożenie materiału o innym kolorze. Ma to szczególne znaczenie podczas sprzedaży auta, ponieważ po zdjęciu folii możemy wystawić samochód na aukcję w oryginalnym stanie.

Jak przygotować auto do oklejenia?

Wybierając się do firmy oferującej profesjonalne oklejanie samochodów, musimy mieć pomysł, wedle którego ma być dobrana stylistyka pojazdu. Specjaliści w firmie doradzą Ci, czy wybrana opcja jest najlepsza, czy może coś warto zmienić, jednak musisz mieć wizję projektu. Sprawny wybór jednej z kilkuset opcji kolorystycznych stanowi wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła we własnym zakresie.

Następnie trzeba auto dokładnie umyć. Folia musi być nakładana na czystą powierzchnię, która całkowicie będzie pozbawiona wad, zabrudzeń i kurzu. Pozostawienie choćby odrobiny zabrudzenia  spowoduje, że po jakimś czasie pod folię dostanie się powietrze i efekt prac zostanie zmarnowany. Ponadto folia może odstawać, co nie jest zbyt estetyczne i wymaga natychmiastowej korekty.

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »