Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Odświeżony Golf zadebiutuje w listopadzie

Meganews

Już w listopadzie Volkswagen przedstawi zmodernizowaną wersję jednego ze swoich najbardziej popularnych modeli – Golfa. Ten światowy bestseller jest już w ofercie od ponad czterech dekad.

 

Model ten jest tak popularny, że to od jego nazwy powstała „klasa „Golfa”. Żaden inny europejski samochód nie sprzedaje się tak dobrze. Pod koniec zeszłego roku, liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła 32.590.025 sztuk. Wynik ten oznacza, że podczas ostatnich 42 lat, ktoś kupował nowego Golfa średnio co 40 sekund. Właśnie takie statystyki kształtują historię tego modelu, a Volkswagen w tym samym czasie pracuje nad jego rozwojem.

• 32 590 025 sztuk do końca 2015 roku – Volkswagen Golf jest najlepiej sprzedającym się europejskim samochodem w historii.
• 21 517 415 samochodów – w 2002 roku sprzedaż Golfa pobiła dotychczasowego lidera – Garbusa (model Beetle).
• 10 000 000 samochodów – już w 1988 roku sprzedaż Golfa przekroczyła barierę 10 milionów sztuk.
• 1 000 000 – w 2003 roku, właściciel pewnego Golfa MK1 przekroczył na swoim liczniku milion przejechanych kilometrów. Następne rekordy padły w kolejnych latach.
• 188 938 euro – najdroższy Golf (4 generacji) został sprzedany na aukcji w 2005 roku; jego pierwszym właścicielem był papież Benedykt XVI.
• 10 156 euro – za taką kwotę Golf (2 generacji) należący do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, został wylicytowany w 2012 roku.
• 2120 Golfów dziennie – od czterech dekad ponad dwa tysiące Golfów jest produkowanych i sprzedawanych na świecie każdego dnia.
• 730 dni do pierwszego miliona – zaledwie dwa lata po debiucie na rynku, milionowy Golf został dostarczony do swojego właściciela.
• 650 KM – taką moc miał najmocniejszy, wyprodukowany Golf w historii. Model GTI W12 został zaprezentowany na zlocie fanów GTI nad jeziorem Worthersee w 2007 roku.
• 155 krajów – dziś Golf produkowany jest w pięciu fabrykach (w Brazylii, Chinach, Niemczech i Meksyku) skąd wysyłany jest do salonów w 155 krajach.
• 5 rodzajów napędu – Golf jest jedynym samochodem na świecie, który jest dostępny w wersji z napędem elektrycznym, hybrydowym, z silnikiem benzynowym, Diesla oraz z silnikiem zasilanym gazem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »