Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Odświeżony Golf zadebiutuje w listopadzie

Meganews

Już w listopadzie Volkswagen przedstawi zmodernizowaną wersję jednego ze swoich najbardziej popularnych modeli – Golfa. Ten światowy bestseller jest już w ofercie od ponad czterech dekad.

 

Model ten jest tak popularny, że to od jego nazwy powstała „klasa „Golfa”. Żaden inny europejski samochód nie sprzedaje się tak dobrze. Pod koniec zeszłego roku, liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła 32.590.025 sztuk. Wynik ten oznacza, że podczas ostatnich 42 lat, ktoś kupował nowego Golfa średnio co 40 sekund. Właśnie takie statystyki kształtują historię tego modelu, a Volkswagen w tym samym czasie pracuje nad jego rozwojem.

• 32 590 025 sztuk do końca 2015 roku – Volkswagen Golf jest najlepiej sprzedającym się europejskim samochodem w historii.
• 21 517 415 samochodów – w 2002 roku sprzedaż Golfa pobiła dotychczasowego lidera – Garbusa (model Beetle).
• 10 000 000 samochodów – już w 1988 roku sprzedaż Golfa przekroczyła barierę 10 milionów sztuk.
• 1 000 000 – w 2003 roku, właściciel pewnego Golfa MK1 przekroczył na swoim liczniku milion przejechanych kilometrów. Następne rekordy padły w kolejnych latach.
• 188 938 euro – najdroższy Golf (4 generacji) został sprzedany na aukcji w 2005 roku; jego pierwszym właścicielem był papież Benedykt XVI.
• 10 156 euro – za taką kwotę Golf (2 generacji) należący do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, został wylicytowany w 2012 roku.
• 2120 Golfów dziennie – od czterech dekad ponad dwa tysiące Golfów jest produkowanych i sprzedawanych na świecie każdego dnia.
• 730 dni do pierwszego miliona – zaledwie dwa lata po debiucie na rynku, milionowy Golf został dostarczony do swojego właściciela.
• 650 KM – taką moc miał najmocniejszy, wyprodukowany Golf w historii. Model GTI W12 został zaprezentowany na zlocie fanów GTI nad jeziorem Worthersee w 2007 roku.
• 155 krajów – dziś Golf produkowany jest w pięciu fabrykach (w Brazylii, Chinach, Niemczech i Meksyku) skąd wysyłany jest do salonów w 155 krajach.
• 5 rodzajów napędu – Golf jest jedynym samochodem na świecie, który jest dostępny w wersji z napędem elektrycznym, hybrydowym, z silnikiem benzynowym, Diesla oraz z silnikiem zasilanym gazem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »