Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy Jeep Cherokee: europejska premiera w Genewie

Meganews

Miejscem europejskiego debiutu nowego kontrowersyjnego Jeepa Cherokee jest tegoroczny 84. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie.
Nowa generacja Cherokee oferowana jest zarówno w konfiguracji napędu 4×2, jaki 4×4. Jest to również pierwszy SUV klasy średniej z odłączanym napędem osi tylnej, celem obniżenia strat energii (gdy funkcjonalność 4×4 nie jest potrzebna) oraz zużycia paliwa. Przełączanie napędu pomiędzy 4×2 a 4×4 następuje automatycznie bez ingerencji kierowcy, umożliwiając nieprzerwane zarządzanie przekazywanym na koła momentem obrotowym zależnie od sytuacji.

 

Podstawową jednostką napędową będzie 2-litrowy turbodiesel o mocy 170 KM oferowany w tandemie z nową, dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów. Wersja140-konna tego silnika dostępna będzie w parze z sześciostopniową przekładnią manualną. W europejskiej gamie modelowej Cherokee znajdzie się także silnik benzynowy V-6 Pentastar o pojemności 3,2 litra wraz 9-stopniową przekładnią automatyczną. Na rynkach Rosji oraz Bliskiego Wschodu oferowana będzie ponadto wersja modelowa Sport napędzana czterocylindrowym (R-4) silnikiem benzynowym 2.4 Tigershark MultiAir, który współpracuje z tym samym automatem.

 

Nowy Jeep Cherokee wejdzie do sprzedaży w Europie w drugim kwartale bieżącego roku w wersjach modelowych Longitude, Limited i Trailhawk.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »