Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy Jeep Cherokee: europejska premiera w Genewie

Meganews

Miejscem europejskiego debiutu nowego kontrowersyjnego Jeepa Cherokee jest tegoroczny 84. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie.
Nowa generacja Cherokee oferowana jest zarówno w konfiguracji napędu 4×2, jaki 4×4. Jest to również pierwszy SUV klasy średniej z odłączanym napędem osi tylnej, celem obniżenia strat energii (gdy funkcjonalność 4×4 nie jest potrzebna) oraz zużycia paliwa. Przełączanie napędu pomiędzy 4×2 a 4×4 następuje automatycznie bez ingerencji kierowcy, umożliwiając nieprzerwane zarządzanie przekazywanym na koła momentem obrotowym zależnie od sytuacji.

 

Podstawową jednostką napędową będzie 2-litrowy turbodiesel o mocy 170 KM oferowany w tandemie z nową, dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów. Wersja140-konna tego silnika dostępna będzie w parze z sześciostopniową przekładnią manualną. W europejskiej gamie modelowej Cherokee znajdzie się także silnik benzynowy V-6 Pentastar o pojemności 3,2 litra wraz 9-stopniową przekładnią automatyczną. Na rynkach Rosji oraz Bliskiego Wschodu oferowana będzie ponadto wersja modelowa Sport napędzana czterocylindrowym (R-4) silnikiem benzynowym 2.4 Tigershark MultiAir, który współpracuje z tym samym automatem.

 

Nowy Jeep Cherokee wejdzie do sprzedaży w Europie w drugim kwartale bieżącego roku w wersjach modelowych Longitude, Limited i Trailhawk.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »