Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowy Ford Focus ST – światowy debiut w Goodwood

Meganews

27 czerwca podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, Ford pokazał najnowszego Forda Focusa ST. Przez wszystkie trzy dni festiwalu nowy model o sportowych osiągach, prowadzony przez profesjonalnych kierowców, będzie prezentował widzom swoje możliwości na słynnej trasie wiodącej na wzgórze Goodwood w ramach kategorii „First Glance”.


Na stoisku Forda w Goodwood prezentowany będzie również nowy Ford Focus ST oferowany po raz pierwszy w wersji z silnikiem wysokoprężnym. Model ten zawiera wszystkie najnowsze technologie, rozwiązania i usprawnienia, jakie Ford wprowadza od września w podstawowych wersjach Nowego Forda Focusa (facelift). Ford Focus ST zadebiutował na rynku w 2002 roku i od tego czasu sprzedał się w liczbie ponad 140 000 egzemplarzy w 40 krajach całego świata.

 

Ford podjął również współpracę z firmą Sony Computer Entertainment, której celem jest zorganizowanie na wzgórzu w Goodwood pierwszego w dziejach pojedynku pomiędzy samochodem wirtualnym i rzeczywistym. Każdego dnia festiwalu, podczas pierwszego przejazdu organizowanego na słynnej trasie, nowy Ford Focus ST będzie rywalizował w czasie rzeczywistym z ze swoim odpowiednikiem z gry Gran Turismo®6 na PlayStation®3.

 

Wirtualnego Focusa ST poprowadzi jeden z graczy obecnych na stoisku Forda, natomiast za kierownicą prawdziwego auta zasiądzie Ben Collins, który wcielał się rolę „Stiga” w programie Top Gear. Pojedynek obu samochodów będzie można śledzić na dużych ekranach. Osoby odwiedzające stoisko Forda będą również mogły zarejestrować własne czasy przejazdu na symulatorach Gran Turismo®6.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »