Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowe Volvo XC90 ma piękne wnętrze

Meganews

Odważny, niepowtarzalny, skandynawski, luksusowy. Te słowa najlepiej oddają charakter wnętrza flagowego SUV-a Volvo, którego premiera prasowa nastąpi już za kilka miesięcy.
Przed zaprezentowaniem nowego XC90, firma Volvo pokazała trzy samochody koncepcyjne, które pokazywały kierunek rozwoju marki w kwestii designu. Patrząc na najświeższe zdjęcia modelu produkcyjnego widać, że pozostawiono wiele odważnych rozwiązań. W kabinie nowego XC90 znajdziemy takie detale, jak gałka zmiany biegów z kryształowego szkła znanej szwedzkiej firmy Orrefors oraz szlifowane przyciski zapłonu czy regulacji głośności. Do wykończenia auta użyto też najlepszych gatunków drewna i skóry.

Największe wrażenie robi dotykowa konsola centralna, przypominająca tablet. To serce nowego układu sterowania. Konsola ma tylko kilka podstawowych przycisków nawigacyjnych. Cała reszta funkcji dostępna jest za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Wzorem poprzednika, nowe XC90 jest 7-osobowe i ma trzy rzędy siedzeń. Standardowe fotele Comfort można wyposażyć w sterowanie elektryczne oraz funkcje wentylacji i masażu. Opcjonalne fotele Contour są bardziej komfortowe. Drugi rząd siedzeń składa się z trzech indywidualnych foteli z regulacją pochylenia oparcia. Można je również przesuwać wzdłuż.

W Volvo XC90 znajdą się dwulitrowe, czterocylindrowe jednostki z nowej gamy Drive-E.  Samochód będzie początkowo dostępny z silnikami Diesla o mocy 190 i 225 KM. Wersje benzynowe będą dysponowały mocą ok. 250 KM i ponad 300 KM. W późniejszym okresie będzie dostępna także wersja hybrydowa, w której silnik elektryczny będzie współpracował z najmocniejszą jednostką benzynową. XC90 będzie dostępny zarówno w wersji AWD, jak i FWD. Topowa odmiana XC90 będzie osiągać „setkę” w 6 sekund.

Poprzedni model XC90 tak bardzo spodobał się klientom, że zebrano kilkanaście tysięcy zamówień, zanim auto trafiło do salonów. Teraz sytuacja się powtarza. Wiele osób zamówiło nowe XC90, zanim jeszcze zostały opublikowane jego zdjęcia. Pierwsze dostawy nowego modelu będą realizowane w przyszłym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »