Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowe modele Porsche w Genewie

Meganews

Podczas targów w Genewie swoją premierę świętuje nowe Porsche 919 Hybrid w topowej serii 2014 World Endurance Championships (WEC). Do hybrydowego prototypu dołączyło Porsche 911 RSR oraz Macan S Diesel i seksowne 911 Targa.

 

Bolid 919 Hybrid stanie do walki w światowych mistrzostwach wyścigów długodystansowych World Endurance Championship, obejmujących 24-godzinny wyścig Le Mans. Jest to najbardziej skomplikowany samochód wyścigowy Porsche, jaki kiedykolwiek zbudowano. Korzysta on z rozwiązań stosowanych w modelu 918 Spyder oraz hybrydowych odmianach Panamery i Cayenne, a jednocześnie jest swoistym laboratorium na kołach – zastosowane tu innowacje mają decydujące znaczenie dla przyszłości aut sportowych.

 

Równolegle do projektu LMP1, Porsche rywalizuje w wyścigu Le Mans oraz w mistrzostwach WEC również w klasach GTE. Po raz kolejny do walki stanie fabryczny zespół GT z dwoma samochodami wyścigowymi 911 RSR o mocy 470 KM. Tylnonapędowe 911 RSR bazuje na modelu 911 Carrera siódmej generacji. Samochód wyróżnia się lekką konstrukcją i wyrafinowaną aerodynamiką.

 

Po światowej premierze w Detroit, Porsche prezentuje w Genewie nowe 911 Targa. Kluczowym elementem najnowszej wersji 911 jest stały słupek Targa, którego charakterystyczna forma – z panoramiczną tylną szybą – nawiązuje do designu oryginalnego modelu z roku 1965. Nie mniej atrakcyjny od designu jest sposób, w jaki dach w pełni automatycznie składa się lub rozkłada. Miękkie poszycie znika pod unoszoną, szklaną kopułą. Cały proces zajmuje jedynie 19 sekund – w każdym z kierunków.

 

Kolejną nowością prezentowaną w halach Palexpo w Genewie jest Macan – pierwszy samochód sportowy wśród kompaktowych SUV-ów. Swoją globalną premierę świętuje tu Macan S Diesel z wysokoprężną jednostką o imponującym maksymalnym momencie obrotowym 580 Nm i mocy 258 KM oraz średnim zużyciem paliwa 6,1-6,3 l/100 km (159-164 g CO2/km).

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »