Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowa Mazda MX-5 oficjalnie

Meganews

Mazda prezentuje czwartą generację modelu MX-5, który już od 25 lat jest doceniany przez entuzjastów jazdy w sportowym stylu.


Filozofia związana z konstrukcją Mazdy MX-5 nie zmieniła się od czasu wprowadzenia pierwszej generacji tego modelu. Celem było zbudowanie samochodu dostarczającego niezwykłej przyjemności z jazdy. W efekcie powstało auto z niedużym, odkrytym, dwumiejscowym nadwoziem, silnikiem umieszczonym w położeniu przednio-centralnym, napędem na tylne koła oraz rozkładem mas pomiędzy przednią i tylną osią w stosunku 50:50.

Najnowszy model jest lżejszy od poprzednika o ponad 100 kg, co jest zasługą zastosowania najnowszej technologii SKYACTIV oraz przyjęcia przez Mazdę strategii odciążania „co do grama”.

Źródłem napędu będą silniki benzynowe SKYACTIV-G z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Mazda nie podała ich dokładnej specyfikacji, jednak przypuszczalnie będzie to jednostka 1,5 litra o mocy 140 KM oraz motor 2-litrowy produkujący 200 KM.

Nowe zawieszenie również wykorzystuje atuty technologii SKYACTIV: z przodu zastosowano pary wahaczy poprzecznych, a z tyłu układ wielodrążkowy.

Ponadto, uwzględniając współczesne wymagania, inżynierowie Mazdy zastosowali najnowszą wersję interfejsu Mazda HMI (Human-Machine Interface) i system komunikacji MZD Connect łączący kierowcę, samochód i świat zewnętrzny.

Więcej szczegółów dotyczących nowej Mazdy MX-5 poznamy w momencie debiutu rynkowego tego modelu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »